Jak minęły ferie 2016 w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu [foto]


Dobiegły końca ferie zimowe w gminie Moryń. Co ciekawego wydarzyło się podczas czasu wolnego i jak spędziły go dzieci - uczestnicy zajęć w Miejskim Ośrodku Kultury?

W pierwszym tygodniu ferii program MOKu obejmował zajęcia edukacyjne (muzyczne, plastyczne i czytelnicze) realizowane poprzez zabawę. Część zadań rozpoczynała się od wizyt
w bibliotece miejskiej i uczestnictwa w zajęciach z teatrzykiem Kamishibai, na których dzieci poznawały przedziwne historie bohaterów książek obrazkowych. Następnie uczestnicy warsztatów przenosili swoje wrażenia i pomysły na papier.

Innym razem z kolei dzieciaki projektowały domy, następnie wspólnie wykonywały plakaty przedstawiające ich wymarzone miasta.

Podczas zajęć muzycznych można było pograć sobie na instrumentach, potańczyć
i pośpiewać pod okiem instruktora. Dużą atrakcją były warsztaty filmowo-fotograficzne, podczas których starsze dzieci i młodzież mogła zobaczyć i ocenić przydatność profesjonalnego drona
w fotografowaniu z lotu ptaka. Odbyła się również dyskoteka karnawałowa dla dzieci, która sprawiła radość nie tylko maluchom. Świetnie bawiły (integrowały) się również mamusie.
W drugim tygodniu ferii oprócz zajęć programowych odbyła się wycieczka do Kostrzyna nad Odrą - dokładnie do starego miasta i Twierdzy Kostrzyn. Wycieczka
z przewodnikiem z Muzeum Twierdzy okazała się strzałem w dziesiątkę. Zarówno dzieci młodsze jak i starsze z zainteresowaniem wysłuchały ciekawych informacji "o mieście, którego nie ma". Samo muzeum - jego wspaniałe ekspozycje, zbiory i multimedia - wywarło na wycieczkowiczach ogromne wrażenie.

Na zakończenie ferii najmłodsi mieszkańcy gminy wraz z rodzicami mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu interaktywnym pt. "Pinokio", które dofinansowane zostało przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Moryniu.

Marta Cacek
Miejski Ośrodek Kultury
w Moryniu

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na FacebookuRedakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza