Kobiety znacznie lepsze od mężczyzn? Zobacz kto rządzi w internecie


Wyższością portali nad tradycyjnymi gazetami jest możliwość zebrania dokładnych informacji statystycznych i zmierzenie oglądalności. Dzięki takim narzędziom jak Google Analitycs czy Facebook możemy dowiedzieć się w jakim wieku są nasi czytelnicy, gdzie mieszkają lub ile czasu średnio spędzają na naszych stronach. 

Chojna24.pl to pierwszy portal powiatu gryfińskiego. W tym roku będziemy obchodzić 7. urodziny. Przez lata udało nam się wyrobić dobrze znaną markę, nasze materiały wielokrotnie były publikowane w największych ogólnopolskich stacjach telewizyjnych takich jak TVN, TVN24, Polsat, Polsat News, TVP, Superstacja i inne. Z naszych informacji i fotorelacji korzystały największe polskie dzienniki i gazety. Jesteśmy jedynym medium w regionie, które stale współpracuje z ogólnopolskimi redakcjami.

Dzięki narzędziu Google Analitycs i statystykom Facebook, które służą do zbierania danych i monitorowania ruchu, możemy łatwo policzyć oglądalność każdego portalu lub strony internetowej.

Na Facebooku górują kobiety

Nasz facebookowy fan page jest najpopularniejszą stroną w regionie. Mamy ponad 8700 fanów i bardzo dużą interakcje, oznacza to tyle, że czytelnicy szybko reagują na wpisy, "lajkują" i dyskutują, np. w ubiegłym tygodniu średni zasięg posta wynosił aż 67 563 użytkowników.

57% naszych fanów na facebooku to kobiety, największą grupę odbiorców stanowią osoby w wieku 18 - 34 lata.


Najpopularniejsze kraje z których odwiedzają nas nasi czytelnicy to Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Norwegia, Holandia, Irlandia, Dania, Szwecja, Stany Zjednoczone i Belgia.
Wśród najpopularniejszych miast klasyfikacja przedstawia się następująco: Chojna, Szczecin, Mieszkowice, Gryfino, Cedynia, Dębno, Trzcińsko Zdrój, Moryń, Widuchowa, Berlin, Warszawa, Poznań, Kostrzyn n/Odrą.

Dojrzalsi czytelnicy czytają na portalu

Więcej kobiet od mężczyzn czyta nasz portal. Mężczyźni stanowią 42% czytelników. W tym przypadku grupą dominującą są również czytelnicy w przedziale wiekowym 25 - 34 lata ale tuż za nimi znajdują się czytelnicy z grupy wiekowej 35-44.

Oglądalność według wieku: 
25-34 lata - 34,33%
35-44 lata - 22,35%
18-24 lat - 17,82%
55-64 lata - 11,80%
45-54 lata - 11,20%
Powyżej 65 lat - 2,51%

Tysiące czytelników codziennie

Średnio codziennie odwiedza nas około 10 000 czytelników. Tylko w tym miesiącu nasza strona przekroczyła pół miliona odsłon. 13,2% wszystkich wejść to nowi czytelnicy, 88,8% stanowią nasi stali czytelnicy. Średnio każdy użytkownik odwiedza naszą stronę 3-4 razy dziennie.


Telewizja jest przyszłością

Nasi czytelnicy pokochali wideo. Jesteśmy jedynym portalem mającym żyjący kanał w serwisie YouTube mający na dzień dzisiejszy 160 subskrybentów. W tym serwisie górą są mężczyźni, którzy stanowią 76% widzów. W ubiegłym roku najczęściej oglądano nas z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Holandii. W ubiegłym roku filmy umieszczone na naszym kanale na YouTube zostały wyświetlone ponad 167 000 razy.
Jesteśmy również pierwszym medium w regionie, który przeprowadzał relację na żywo. W 2010 roku transmitowaliśmy debatę kandydatów na burmistrza, w 2014 roku transmitowaliśmy koncert a w tym roku realizowaliśmy wywiady z naszego studia. Zawsze wprowadzaliśmy innowacje na naszym rynku i ten kierunek zamierzamy rozwijać.Reklama

Duży odbiór wśród czytelników i internet gwarantuje praktycznie nieograniczony zasięg reklamy. Jako jedyny portal w regionie oprócz tradycyjnych bilbordów zajmujemy się produkcją reklamy w formie materiałów wideo. Na naszych stronach staramy się nie publikować reklam w formacie flash, ponieważ nie wyświetlają się one na większości urządzeń, głównie mobilnych takich jak telefony lub smartfony, albo są blokowane przez przeglądarki w komputerze.
Tworzymy marketing i kreujemy wizerunek Twojej firmy. W naszej redakcji zajmujemy się również produkcją gadżetów reklamowych takich jak koszulki, kubki, breloczki itp. oraz projektowaniem i drukowaniem wizytówek, ulotek, plakatów, banerów, szyldów itp.Duża rodzina - cztery portale regionalne o dużym zasięgu

Na początku roku wystartował nasz najnowszy projekt - niemieckojęzyczny portal Schwedt24.de skierowany do czytelników zza Odry. Ponadto jesteśmy współtwórcą tytułu Pogranicze24.pl skierowanym do mieszkańców Myśliborza, Dębna i Kostrzyna n/Odrą oraz Gryfino24.info. Kontynuujemy również pracę nad serwisem ogłoszeń lokalnych - www.marketu.pl (dawniej ogl24.pl).Dla Was i o Was

Chojna24.pl to portal, który istnieje dzięki naszym czytelnikom. Przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu zbieramy dla Was informację ważne, pomocne i ciekawe. W wielu przypadkach dzwonicie do nas i pomagacie nam jeszcze lepiej wykonywać naszą pracę, reagujemy również na Wasze sygnały i zawsze staramy się rozwiązać trapiący Was problem. Serdecznie Wam za to dziękujemy i zachęcamy do kontaktu.

Jako jeden z nielicznych portali mamy fizycznie redakcję i biuro reklamy mieszczące się na ulicy Bałtyckiej w Chojnie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza