Nietrzeźwy kierował autem, miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu


W trybie przyśpieszonym przed Sądem Rejonowym w Gryfinie odpowiedział 47-letni mieszkaniec Cedyni. Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie w ubiegłą sobotę około godz. 15.40 na ul. Kościuszki w Chojnie, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Skoda Felicja. Kierujący samochodem mężczyzna był kompletnie pijany.

Badanie alkometrem wykazało 3,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sąd Rejonowy w Gryfinie w trybie przyśpieszonym skazał 47-latka na karę grzywny w kwocie 8.000 zł oraz 4 lata zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

- Mimo wielu apeli i informacji o absolutnym zakazie zasiadania za kierownicą w stanie nietrzeźwym, niestety nie brakuje osób pozbawionych zdrowego rozsądku.Nie będzie pobłażania dla tych, którzy po pijanemu wsiadają za kierownicę i stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg.Nietrzeźwi kierujący będą karani przez gryfiński sąd w trybie przyśpieszonym - mówi asp. sztab. Bogumił Prostak.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza