Zobacz jak ćwiczą strażacy ochotnicy w specjalnej komorze dymowej [video]


Strażacy ochotnicy nie czekają w remizach na zgłoszenia, jak ich koledzy ze straży zawodowej. Do wezwania na akcję muszą dojechać do remizy, poświęcają swój prywatny czas na ratowanie mienia i życia. Ochotnicza Straż Pożarna już dawno przestała być jednostką "amatorską", ciągłe ćwiczenia i szkolenia przeprowadzane przez Państwową Straż Pożarną znacznie usprawniają działanie tych jednostek. 

Każdy kto chce wstąpić do straży ochotniczej, oprócz ukończonych 18 lat musi przejść tzw. szkolenie podstawowe na którym poznaje obowiązujące przepisy, procedury oraz sprzęt. Szkolenie trwa kilka tygodni i kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym.W ubiegłym roku Państwowa Straż Pożarna przeszkoliła kilkudziesięciu nowych druhów, którzy zasilili jednostki OSP w powiecie gryfińskim.


Nowi druhowie z jednostek w naszym regionie w ostatnich tygodniach brali udział w ćwiczeniach w tzw. komorze dymowej, dzięki współpracy polsko - niemieckiej, ćwiczenia odbyły się w jednostce w Schwedt.

Komora dymowa odzwierciedla miejsce pożaru, jest to tor przeszkód, który każdy strażak musi pokonać mając na sobie ubranie specjalne oraz sprzęt ochrony dróg oddechowych. Wąskie przejścia pokonywane są przy dużym zadymieniu i bardzo ograniczonym świetle. Zanim jednak ćwiczący wejdzie do komory, musi wspiąć się na drabinę oraz spędzić kilka minut na rowerze treningowym, cały czas mając na sobie sprzęt ważący kilkadziesiąt kilogramów.

Ćwiczenia w komorze maja na celu wyrobienie, sprawdzenie oraz doskonalenie u ćwiczącego umiejętności i nawyków w zakresie techniki pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i ubraniu ochronnym przy dużym obciążeniu psychofizycznym.


Dzisiejszego dnia w 90 Jahre Feuerwehr Neuenhagen-Insel odbył się test uzupełniający do kursu podstawowego strażaka....
Posted by OSP Krajnik Dolny on 14 luty 2016

Nowi druhowie przećwiczeni w komorze dymowej w Schwedt. http://www.ospchojna.com/2016/02/komora-dymna-w-schwedt-cwiczenia.html
Posted by OSP Chojna on 21 luty 2016
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza