Nocny rajd na orientację Włóczykij Trip Extreme

Już od 9 lat integralną częścią Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży jest - Włóczykij Trip Extreme, czyli pieszy nocny maraton na orientację.

W tym roku, 5 i 6 marca 2016, uczestnicy rywalizowali na trasie 100 i 50 km. Gryfiński rajd zaliczany jest do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

W obu rajdach wzięła udział rekordowy liczba uczestników. Na trasę 100 km ruszyło 24 uczestników, z kolei trasę 50 km wybrało aż 286 piechurów. Odprawa rajdu odbyła się obok gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Gryfinie. Stamtąd uczestnicy zostali przewiezieni autokarami na start rajdu, jaki znajdował się w Widuchowej.

Włóczykij Trip Extreme na trasie 50 km wygrali Marcin HippnerMarcin Sontowski i Marcin Krasuski, którzy dotarli razem na metę rajdu. Przejście trasy zajęło im 5 godzin i 35 minut. Gryfinianin Andrzej Urbański pojawił się na mecie rajdu tuż za pierwszą trójką. Z kolei na trasie 100 km wygrali Michał Jędroszkowiak z Robertem Kędziorą i Piotrem Szaciłowskim. Pokonanie najdłuższej trasy rajdu zajęło zwycięzcom 10 godzin i 12 minut.

Źródło, fot.: Gryfiński Dom Kultury