OHP Rów - Trzcińsko Zdrój mistrzami województwa


W Dębnie XXXVIII Wojewódzki Halowy Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Szczecinie. W turnieju wzięło udział 16 drużyn piłkarskich, złożonych z siedmiu zawodników i ich opiekunów. Były drużyny z całego województwa zachodniopomorskiego czyli z Dębna (gospodarze), Trzebiatowa, Białogardu, Łobza, Barlinka, Szczecina, Mielenka, Wałcza, Szczecinka, Polic, Koszalina, Kołobrzegu, Stargardu, Rowu-Trzcińska oraz niemiecka drużyna ze Schwerin. 

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku-Zdroju reprezentowali następujący uczestnicy: Tomasz Glanert, Krystian Bącela, Janusz Borek, Marek Wójtowicz, Mateusz Lewandowski, Mariusz Grzymski, Paweł Wypych wraz z wychowawcą Maciejem Rostowskim.

Drużyny piłkarskie podzielone zostały na cztery grupy eliminacyjne. Drużyna z OSiW w Rowie Trzcińsku – Zdrojuw swojej grupie miała do pokonania gości z Niemiec, kolegów ze Stargardu Szczecińskiego i Kołobrzegu. Nasza ekipawygrała wszystkie mecze eliminacyjne,nie tracąc przy tym żadnej bramki.Zawdzięczać to można w głównej mierze znakomitej grze bramkarza Pawła Wypycha. W ćwierćfinale zmierzyliśmy się z drużyną z Polic, którąpokonaliśmy w rzutach karnych. W półfinale poraz drugi przyszło nam zmierzyć się z gośćmi ze Schwerin, którzy tym razem okazali większą determinację i ducha walki.Niemalże do ostatnich minut spotkania rówieśnicy zza Odry wygrywali 2 do 0. Na szczęście nie całe dwie minuty przed zakończeniem meczu bramkę kontaktową strzelił Tomasz Glanert. Całe spotkanie uratował wpuszczony na boisko pod koniec meczu Krystian Bącela, który na kilkanaście sekund przed końcem spotkania strzelił wyrównującego gola. Remis spowodował, że drużyny musiały zmierzyć się w rzutach karnych. Na szczęście nasz bramkarz był w znakomitej formie i wybronił dwa strzały przeciwników, co zagwarantowało nam finał.W najważniejszej rozgrywce turnieju zmierzyliśmy się z zawodnikami z Białogardu. Te dwie drużyny grały naprawdę na wysokim poziomie i obie dysponowały dobrymi technicznie piłkarzami oraz świetnie dysponowanymi tego dnia bramkarzami. Do końca meczu wynik był 0:0. Tym samym o wygranych mistrzostwach musiały ponownie decydować rzuty karne. Na zawodnikach było widać nie tylko zmęczenie, ale również stres związany z wykonywanymi rzutami karnymi. Każdy z zawodników wiedział, że pojedynczy błąd będzie jednoznaczny z przegraną. Stalowymi nerwami wykazali się ponownie zawodnicy z Ośrodka Szkolenia iWychowania z Rowu Trzcińska - Zdroju. W tej fazie turniejowej po raz kolejny Paweł Wypych okazał się bramkarzem nie do pokonania, a trzcińscy zawodnicy strzelający kolejne rzuty karne nie mieli sobie równych. Drużyna OSiW OHP z Rowu Trzcińska-Zdroju wygrała Halowe Mistrzostwa OHP CUP 2016 w Dębnie. Zwycięski puchar na ręce kapitana drużyny Mariusza Grzymskiego wręczył Komendant ZWK OHPTomasz Namieciński.Dodatkowo cała drużyna otrzymała nagrody rzeczowe.

Podziękowania należą się gospodarzom tych mistrzostw, czyli pracownikom ŚHP w Dębnie, którzy włożyli niewątpliwie dużo pracy w przygotowanie turnieju na tak profesjonalnym poziomie.

Wychowawca Maciej Rostowski

Na zdj. Kapitan drużyny z Trzcińska – Zdroju Mariusz Grzymski odbiera z rąk Komendanta ZWK OHP Pana Tomasza Namiecińskiego pamiątkowy puchar.
Na zdj. u góry: Zwycięska drużyna OSiW Rów Trzcińsko – Zdrój (górny rząd od lewej: Krystian Bącela, Mateusz Lewandowski, Tomasz Glanert, Marek Wójtowicz, Janusz Borek, wychowawca Maciej Rostowski. Dolny rząd od lewej: Paweł Wypych, Mariusz Grzymski.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza