Pożar w budynki wielorodzinnym [foto]


Do kolejnego pożaru budynku mieszkalnym doszło w miejscowości Drzenin w gminie Gryfino. Palił się parter budynku wielorodzinnego. 

Do zdarzenia doszło w sobotę 12 marca. To drugi pożar w tym dniu w powiecie gryfińskim. Rano w artykule Pożar domu w Czelinie informowaliśmy o pożarze poddasza w jednej z miejscowości w gminie Mieszkowice. 


Działanie strażaków polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na źródło ognia znajdujące się na parterze. Z wnętrza budynku wyniesiono butle gazową propan-butan 11 kg, którą schłodzono jednym prądem wody. Dalsze działanie polegało na oddymieniu pomieszczeń. W tym momencie, okazało się, że zarzewia ognia tlą się w konstrukcji dachowej. Działanie ratowników polegało na częściowej rozbiórce dachu z jednoczesnym dogaszaniem odnalezionych zarzewi ognia przy użyciu podnośnika SHD 25 i szybkiego natarcia. 

W działaniach udział brali: Z-ca komendanta KP PSP Gryfino, 3xJRG Gryfino, OSP Sobieradz, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.


fot. KPPSP Gryfino
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza