Zapraszają na Jarmark Wielkanocny do Cedyni


Gmina Cedynia oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają w sobotę 19 marca na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się przy Placu Wolności w Cedyni w godzinach od 12:00 do 16:00.

Celem Jarmarku jest przybliżenie i prezentacja tradycji oraz dorobku kulturalnego związanego ze świętami wielkanocnymi, a także promocja produktów regionalnych i tradycyjnych. Podczas Jarmarku zaprezentują się cedyńskie stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalni rzemieslnicy. Będzie można zobaczyć i spróbować specjałów kuchni wielkanocnej, kupić artykuły związane z tradycją wielkanocną, jak palmy, pisanki, ozdoby, oraz produkty regionalne - miody, oleje, sery czy wędliny.

Na scenie plenerowej wystąpią zespoły śpiewacze, z programem nawiązującym do charakteru wydarzenia. Pomiędzy występami będziemy mogli wysłuchać krótkich prelekcji o tradycjach świątecznych kultywowanych w naszym kraju.

Muzeum Regionalne w Cedyni zaprasza najmłodszych do spróbowania swoich sił w robieniu palm wielkanocnych, oraz świątecznych kartek. Jedną z atrakcji, będzie poszukiwanie wielkanocnych jajeczek, skrzętnie pochowanych przez zajączka na Placu Wolności. Będzie też możliwość spotkania z żywymi zwierzętami kojarzącymi się z okresem świąt wielkanocnych.

Punktem kulminacyjnym Jarmarku Wielkanocnego, który wprowadzi nas w atmosferę wspólnego celebrowania tego najważniejszego w Kościele Katolickim święta, będzie symboliczne podzielenie się święconką oraz złożenie świątecznych życzeń.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza