71. rocznica Forsowania Odry z honorowym patronatem Prezydenta RP


Prezydent RP Andrzej Duda objął honorowy patronat nad obchodami 71. rocznicy Forsowania Odry. Uroczystości odbędą się w dniach 21-22 kwietnia. 

O zainteresowanie Warszawy od lat zabiegał burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa. Rok temu w ostrych słowach krytykował polityków, którzy zapomnieli o województwie zachodniopomorskim.

- Mamy potwierdzenie, że Pan Prezydent obejmie patronatem uroczystości 71. rocznicy Forsowania Odry - mówi burmistrz Salwa - o patronat staraliśmy się od 5 lat, rok temu mieliśmy okrągłą rocznicę, niestety nikt z Warszawy nie przyjechał. 

Skontaktowaliśmy się z Kancelarią Prezydenta RP w Warszawie, otrzymaliśmy potwierdzenie patronatu, niestety nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, czy Prezydent osobiście weźmie udział w uroczystościach.

Tegoroczne obchody rocznicy Forsowania Odry odbędą się w dniach 22-23 kwietnia. W piątek o godz. 10:00 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach odbędzie się IV Konferencja Naukowa "Nadodrzańskie Spotkania z Historią 2016". W sobotę od godz. 10:30 na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach odbywać się będzie pokaz sprzętu wojskowego, o godz. 12:00 odbędzie się polowa msza święta następnie uroczystości przeniosą się pod Pomnik Wdzięczności 1 Armii Wojska Polskiego. Od godz. 15:00 w Gozdowicach trwać będzie festyn nad Odrą oraz bieg XIV Mieszkowicka Nadodrzańska Dziesiątka.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza