Motocykle, bieg, krew i pomocNiezwykle wiele wydarzeń czeka nas w najbliższą niedzielę 10 kwietnia w Przyjezierzu k. Morynia. Po raz kolejny odbędzie się inauguracja sezonu motocyklowego w powiecie gryfińskim. 


Msza św. będzie sprawowana o godz. 12.00 a po jej zakończeniu o godz. 13.00 rozpocznie się treningowy bieg terenowy po moryńskich karpatach. Ponieważ bieg ma charakter integracyjny i treningowy, stąd też nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja, dlatego zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, którym zdrowie pozwala na taki wysiłek. Ponadto w godz. 11.00 – 15.00 będzie prowadzona akcja krwiodawstwa, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy do oddawania krwi. 

Podczas całego wydarzenia będzie prowadzona zbiórka ofiar na rzecz leczenia 5-letniego Kubusia Klonowskiego z Nowego Objezierza. Chłopczyk jest chory od urodzenia na zespół Westa, którego głównymi objawami są zaburzenia rozwoju psychoruchowego i procesów poznawczych oraz napady padaczkowe. Poza tym Kubuś cierpi na refluks żołądkowo – przełykowy i astmę oskrzelową. Wymaga stałej codziennej opieki oraz kontroli neurologa, gastrologa i pulmunologa. Od czwartego miesiąca życia jeździ na rehabilitację. Wszystkich miłośników motocykli, biegania, krwiodawców oraz ludzi dobrej woli serdecznie zapraszamy.
Organizatorzy:
Parafia w Moryniu
Sołectwo Przyjezierze
MOK Moryń
TUR-MOR
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza