TYLKO U NAS: Tajemnicze stworzenie na zdjęciu - co grasuje w chojeńskich lasach?


Nie przypomina ani człowieka ani zwierzęcia, dziwne stworzenie biegnące za sarną zarejestrowała jedna z kamer umieszczona w lesie niedaleko Chojny.

Leśnictwo nie chce komentować sprawy. Nagrania z kamer prawdopodobnie trafiły do specjalistów z Instytutu Biologi Ssaków PAN w Białowieży w województwie podlaskim.

Kamery w lasach pozwalają na skuteczną walkę z kradzieżą drewna oraz dzikimi wysypiskami. Urządzenia są najczęściej montowane na drzewach, urządzenia są bezprzewodowe, uruchamiają się gdy wykryją ruch.

O tym, że w okolicznych lasach mieszkają wilki, jenoty a nawet szakale informowaliśmy wielokrotnie. Stworzenie ze zdjęcia nie przypomina jednak żadnego ze znanych zwierząt. Czy mamy do czynienia z zupełnie nowym gatunkiem? A może jest to efekt mutacji?

Według starszych mieszkańców, w latach 80` na poradzieckim lotnisku, które było bazą wojskową żołnierzy radzieckich znajdowało się laboratorium, prowadzono tam różne badania, również na zwierzętach. Jeżeli nawet jest to prawdą to czy zmutowane zwierzę przeżyłoby ponad 30 lat w lesie?


Artykuł jest primaaprilisowym żartem naszej redakcji z okazji 1 kwietnia :-)

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza