O rozpoznawaniu tekstów słów kilkaW czasach, kiedy komputer z dostępem do Internetu to nic nadzwyczajnego, nowe aplikacje i programy ułatwiające funkcjonowanie przedsiębiorstwa są bardzo pożądane i mile widziane przez klientów. Czy wśród tysięcy propozycji na szczególne zainteresowanie zasługuje automatyczne rozpoznawanie tekstu? Komu ta funkcja może pomóc i dlaczego?
Od kilku lub nawet kilkunastu lat ręcznie pisane dokumenty wychodzą z obiegu, a zastępują je wydruki komputerowe lub maszynowe. Są zdecydowanie bardziej czytelne, wyraźne, nie wzbudzają wątpliwości (np. nieczytelny charakter pisma uniemożliwiał prawidłową interpretację) i pozwalają oszczędzać tak cenny czas. Okazuje się jednak, że w niektórych sytuacjach prostsze rozwiązania nie są dostępne (np. umowy, raporty, faktury, pisma administracyjne.

Zarządzanie tekstami


Na szczęście treści pisanych odręcznie nie trzeba przepisywać, jeśli firma zaopatrzy się chociażby w niewielki skaner ręczny. Jest zgrabnym urządzeniem, który swoim kształtem przypomina długopis. Wystarczy przejechać czujnikiem po wybranym tekście, a na ekranie komputera pojawi się wybrany fragment. Jego niebywałą zaletą jest dokładność i szybkość przetwarzania treści.

Rozpoznawanie dokumentów


Częstym problemem działalności prowadzonych i zarządzanych w biurach jest chaos w dokumentacji oraz archiwach. Poważny kłopot stanowi odszukanie wybranego pisma, przetworzenie go lub zwyczajne wydrukowanie. W takim przypadku zbawieniem będzie oprogramowanie ułatwiające codzienną pracę jednostek administracyjnych, tzn. możliwość zapisu pliku w bardzo wielu formatach, tworzenie nowych dokumentów na podstawie istniejących szablonów, odczyt zdjęć lub skanów niewyraźnych lub na pierwszy rzut oka nieczytelnych oraz synchronizacja z popularnymi pakietami biurowymi zainstalowanymi na komputerze.

Pomoc dla księgowości


Nie da się ukryć, że praca księgowego lub firm zajmujących się finansami jest często dość żmudna i monotonna. Wielokrotnie zdarza się, że rachunki i faktury w formie papierowej trzeba zaksięgować w systemie (każda wartość musi się zgadzać – dane płatnika, data, numer dokumentu) i poświęcić na tę czynność minimum kilka godzin dziennie. Zautomatyzowanie całego procesu, czyli wprowadzenie systemu pobierającego dane, pozwoli na duże oszczędności czasu i pieniędzy.
Jeśli uważasz, że potrzebujesz skanera tekstu lub systemu ułatwiającego przetwarzanie treści w Twojej firmie zajrzyj na stronę https://www.autoid.pl/.

Edukacja na wyższym poziomie


W polskim systemie edukacji zwieńczeniem każdego etapu nauki jest egzamin, który weryfikuje wiedzę i umiejętności ucznia lub studenta. Niestety wszystkie testy rozwiązywane są pisemnie, a później sprawdzane przez długi czas. Idealnym wyjściem z sytuacji jest program określający poprawność odpowiedzi (oczywiście w pytaniach wyboru), który w ciągu kilku sekund podaje dokładny wynik oraz ocenę końcową, przygotowuje zestawienie błędów, wartości procentowe oraz inne analizy (wedle upodobań lub odgórnych ustaleń). Rola egzaminatora ogranicza się do minimum i skupia głównie na pobieżnej kontroli.
Reasumując, istnieją na rynku narzędzia, które nie tylko ułatwiają pracę, ale często zastępują ciężko pracując
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza