Policja zlikwidowała dziuplę samochodową [foto]


Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową funkcjonującą na terenie powiatu myśliborskiego i zabezpieczyli pięć samochodów różnych marek i części pochodzące z wielu kradzionych aut o wartości około 200 tysięcy złotych. 

Działania prowadzone były przez funkcjonariuszy z Grupy Samochodowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz policjantów z Pyrzyc. Wartość odzyskanych pojazdów szacuje się na nie mniej niż 200 tyś. złotych.

Działania poprzedzone były kilkutygodniową pracą policyjnej grupy samochodnej. Na terenie gminy Lipiany w jednym z mieszkań funkcjonariusze ujawnili kradzione części samochodowe. Idąc po nitce do kłębka kryminalni dotarli do miejscowości na terenie powiatu myśliborskiego. Policjanci przeprowadzili przeszukania u 32- letniego właściciela warsztatu samochodowego. Tam na terenie posesji ujawnili dziuplę samochodową - informuje Policja.

W różnego rodzaju pomieszczeniach gospodarczych znajdowało się pięć samochodów marek Audi A4 i A5 oraz VW utraconych na terenie Niemiec. Ponadto ujawnili szereg części od co najmniej kilkudziesięciu aut. Część samochodowych elementów posiadała cechy identyfikacyjne, a część została ich już umyślnie pozbawiona.

Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa oraz przerabiania i podrabiania znaków identyfikacyjnych, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Do czasu rozprawy prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło/fot.: KWP Szczecin
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza