Wymiana polsko-niemiecka uczniów ze szkół w Krzywinie i Grundschule Gehrde


W dniach 30.05 – 03.06.2016r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzywinie i Grundschule Gehrde przebywali na wspólnej wymianie w Sarbinowie, które położone jest nad Morzem Bałtyckim w gminie Mielno. Oprócz dzieci w wymianie uczestniczyli również rodzice i nauczyciele. 

Wspólnie zaplanowany wyjazd obfitował w ciekawe wydarzenia. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie. Uczestnicy poznawali się biorąc udział w warsztatach ekologicznych, wspólnych zabawach integracyjnych, wycieczkach i spacerach po plaży. Oglądaliśmy wschody i zachody słońca. Byliśmy na najwyższej Latarni Morskiej w Gąskach i największym labiryncie w Europie położonym w miejscowości Dobrzyca. Wieczorami mogliśmy wspólnie się bawić i grać w piłkę nożną. Na zakończenie pobytu zorganizowaliśmy ognisko oraz piekliśmy kiełbaski. Pogodę i humory nam dopisywały. Tydzień pobytu poza domem szybko zleciał. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do naszych miejscowości.


Serdecznie dziękujemy rodzicom, za zaangażowanie i wsparcie. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Gmin Polskich Euroregionu Pomerania PWNM ze Szczecina dzięki ich dofinansowaniu mogliśmy zrealizować nasz pomysł i projekt.


Źródło, fot.: Szkoła Podstawowa w Krzywinie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza