Trzy osoby z wyrokami za kupowanie głosów


Sąd wydał wyroki w sprawie dotyczącej kupowania głosów za alkohol podczas wyborów samorządowych na burmistrza w Trzcińsku Zdroju w 2014 roku. 

Jedna osoba była oskarżona o wręczanie korzyści, a trzy osoby o przyjęcie korzyści w postaci czteropaku piwa oraz butelki wina. Sprawa toczyła się w Zamiejscowym Wydziale Sądu Rejonowego w Chojnie.

- 8 lipca 2016 roku zapadł wyrok skazujący Franciszka K. – udzielającego korzyść na karę grzywny 3 000,- zł oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości w Gazecie Chojeńskiej; Zbigniewa B – przyjmującego korzyść na grzywnę 800,- zł, a Wiesława B (również przyjmującego korzyść) na 3 miesiące ograniczenia wolności, polegające na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Ten ostatni wyrok jest nieprawomocny. Trwa sporządzanie jego uzasadnienia - informuje Tomasz Szaj, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie. 
Wcześniej, 16 lutego 2016 roku zapadł wyrok skazujący osobę przyjmującą korzyść Krzysztofa K. na karę grzywny 800,- zł. Wyrok ten jest prawomocny. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze.

W wyniku protestu wyborczego, Sąd unieważnił II turę wyborów. W powtórzonym głosowaniu w sierpniu 2015 roku Zbigniew Kitlas ponownie wygrał z Robertem Kowalskim. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza