Henryk Sienkiewicz "Quo Vadis" - Narodowe Czytania w Cedyni


Już 2 września 2016 r zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Cedyni na Narodowe Czytanie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00. W tym roku będziemy mogli "powrócić" do czasów Nerona dzięki historycznej powieści Henryka Sienkiewicza.

Akcję prowadzą pracownicy Biblioteki Miejskiej i Biblioteki Szkolnej oraz Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Narodowe Czytanie zostało zorganizowane przez prezydenta RP. Akcja trwa od 2012 r, rozpoczynając wielkim dziełem Adama Mickiewicza - "Pan Tadeusz". Rok później przyjrzano się dziełom Aleksandra Fredy. Rok 2014 to rok dla "Trylogii" tegorocznego bohatera Henryka Sienkiewicza, zaś w ubiegłorocznej akcji mieliśmy okazję do przeczytania "Lalki" Bolesława Prusa.

Powieść "Quo Vadis" ukazywała się wpierw w odcinkach w warszawskiej "Gazecie Polskiej"(1895-1896) oraz krakowskim dzienniku "Czas" i "Dzienniku Poznańskim". Jednak wkrótce została wydana w formie druku zwartego w Krakowie. 

Owe dzieło odniosła, na skalę światową, ogromny sukces. Nie tylko zostało przetłumaczone na ponad pięćdziesiąt języków ale nagrano również kilka ekranizacji (Francja, Włochy, USA czy też Polska).

Jeżeli jesteś zainteresowany/-na przeczytaniem fragmentu słynnej powieści to zapraszamy do Biblioteki Miejskiej w Cedyni, ul. Żymierskiego 21. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia 2016 r. Wydarzenie jest otwarte zatem zapraszamy wszystkich, 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza