Lodziarnia z Morynia najlepsza na Pomorzu Zachodnim


Właśnie zakończył się plebiscyt AżNaLody mający wyłonić najlepszą lodziarnię na Pomorzu Zachodnim. Do konkursu stanęło 10 lodziarni z całego województwa, cechujących się długoletnią tradycją, wielopokoleniowością, korzystaniem z naturalnych receptur czy tworzeniem niespotykanych smaków. Głosowanie odbyło się na stronie internetowej azpomorze.pl i wzięło w nim udział ponad 25 000 osób!

W czasie trwania plebiscytu wszystkie lodziarnie odwiedził bloger Jarosław Gaszyński, który rozmawiał z ich właścicielami, poznał tajniki wyrabiania lodów rzemieślniczych, a przy okazji zwiedził wszystkie wybrane miasta. W trakcie swojej podróży bloger spotkał wiele ciekawych i znanych osób, takich jak Marek Kolbowicz, Marcin Parcheta, Jerzy Dudek, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, Tomasz Iwan czy Mateusz i Michał Ligoccy. Wszystkie relacje oraz fotografie można zobaczyć na blogu Aż Po Morze.

Laureatem konkursu została lodziarnia Lucynka z Morynia, drugie miejsce zajęła koszalińska Pracownia Lodów, natomiast trzecie miejsce na podium objęło Odlodowo z Kołobrzegu.

Gala wręczenia nagrody głównej odbędzie się 1 września na placu przy lodziarni Lucynka w Moryniu. Wręczy ją Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów na tę uroczystość. Zapowiada się wiele ciekawych atrakcji, a chętni będą mieli możliwość zjedzenia najlepszych lodów na Pomorzu Zachodnim.
Redakcja

6 Komentarze

 1. 1 września o której?

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Pani Basia serwuje najlepsze gofry, a lody z lodziarni Lucynka rozpływają się w ustach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram! Pani Basia robi pyszne gofry z bitą śmietaną, świeżymi owocami i dodatkami... Lody są puszyste i aksamitne. Polecam

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Basia i jej Tim zgadzam się . Pozdrawiam lodziarnie Lucynka

  OdpowiedzUsuń
 5. śmieszne... powyższe komentarze napisała ta sama osoba

  OdpowiedzUsuń
 6. Nawet gdyby, ale jest to prawda. Lody są pyszne. Polecam wstąpić :)

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza