Nieprzyjemne zapachy drażnią mieszkańców


Podobnie jak w ubiegłych latach znowu w okolicach Chojny pojawiły się niemieckie cysterny, które przewożą substancję o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Wszystko trafia na pola, a zapach w niektórych częściach miasta jest nie do wytrzymania. 

- W dniu Święta Wojska Polskiego, które zaznaczam jest Świętem Narodowym, wiec obowiązują przepisy w ruchu drogowym zabraniające poruszania się pojazdów mechanicznych - ciężarówek, to chyba nie dotyczy "naszych" przyjaciół zza Odry gdyż dzisiaj wylewają śmierdzące odcieki w pobliżu tzw. pierwszej kolonii i całego miasta (...) - napisał do naszej redakcji kilka dni temu Pan Jan.

Ciężarówki poruszają się często przez same centrum Chojny, a na trasie przejazdu pozostaje przez kilkanaście minut nieprzyjemny zapach. 

- Od dwóch dni nie można otworzyć okien. Smród, najprawdopodobniej z pól, jest nie do wytrzymania. Nie można wyjść do ogrodu, ani na taras. Od jutra ma się zrobić gorąco. Przy takim smrodzie nie da się przeżyć - to z kolei sygnał od Pana Andrzeja, podobnych wiadomości otrzymaliśmy jeszcze kilka.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Miejski w Chojnie, do tematu jeszcze powrócimy. 
Redakcja

9 Komentarze

 1. Mieszkam na 1 koloni i jakiegoś ostrego zapachu nie czuję, owszem lekko coś tam czuć ale to nie przeszkadza.Na pola pewnie wylewana jest gnojowica.Jak wyjeżdza się z Chojny w stronę Godkowa to owszem przejeżdząjąć tamtędy czuć i to mocno.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie tylko w chojnie smierdzi w okolicach Cedyni Żelichów Golice rowniez smrud niesamowity

  OdpowiedzUsuń
 3. W gminie Moryń też mogliby się za to zabrać.To już któryś rok z kolei. Nie do wytrzymania! My z dziećmi już drugi rok z rzędu chorujemy,gdy to g...o wywalają. Okna się nie otworzy,na dwór się nie da wyjść. Bóle głowy, nudności,osłabienie, to tylko niektóre z dolegliwości! Najdziwniejsze jest to, gdy pójdzie się do lekarza to powie nam tą samą przyczynę. Lekarze sami zgłaszają to do gminy, sanepidu i nic!
  Ludzie, czy w tym kraju już tak będzie, że za kasę to można wszystko???
  Niemicy za darmo g....n sie pozbywają a durny polak za to jeszcze zapłaci!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miastowi sie porobili.. po pierwsze to nie za darmo, po drugie to nie gnojowica tylko odpady roślinne, po trzecie niemcy sie pozbywają bo środki o takim stężeniu można lać max 7 lat.

   Usuń
 4. Na pierwszej kolonii nie czujesz? Chyba nosa nie masz. Wali tak, że nie można okna nawet na chwilę otworzyć, bo w całym domu zaczyna śmierdzieć.

  OdpowiedzUsuń
 5. W Trzcińsku też wali...

  OdpowiedzUsuń
 6. Macie nosy za blisko ust

  OdpowiedzUsuń
 7. Smuga też odczowa smród i nnikt nie reagoje

  OdpowiedzUsuń
 8. W nocy trochę popadało i dziś owszem czuć bardziej niż wczoraj na 1 kolonii ale tragedii nie ma.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza