Nowy turystyczny plan miasta Moryń


Z inicjatywy radnych Rady Miejskiej w Moryniu i Burmistrza Józefa Piątka wykonano i ustawiono w Moryniu i w Gądnie nowe tablice informacyjne z turystycznym planem miasta. 

Z informacji zawartych na tablicach możemy dowiedzieć się o nowych sezonowych miejscach do parkowania przygotowanych dla turystów odwiedzających miasto i plażę miejską. Na planie znajdziemy również aleję spacerową z figurami zwierząt z epoki lodowcowej, oznaczone miejsce w którym znajduje się wrak radzieckiego myśliwca Jak-9 – zestrzelonego 18 marca 1945 r. przez amerykański myśliwiec Mustang oraz wszystkie aktualne informacje ważne dla turystów. Tablice ustawiono w rynku zabytkowego miasteczka, w Gądnie i na parkingach przy ul. Jeziornej.


W lipcu na ulicy Jeziornej zamontowano dwa progi zwalniające oraz ustawiono znaki B-36 zakaz zatrzymywania, dla poprawienia bezpieczeństwa pieszych i unormowaniu komunikacji na ul. Jeziornej. Z inicjatywy radnego Maciej Ostrowskiego trwają prace nad przywróceniem ruchu jednokierunkowego na ul. Jeziornej.


Radny Maciej Ostrowski zbierana również materiały do tablicy i folderu opisującego historię i okoliczności zestrzelenia nad Moryniem w 1945 roku dwóch radzieckich myśliwców Jak-9 przez amerykańskie myśliwce. Ustawienie tablicy i wydruk folderu przybliżą mieszkańcom i turystom interesujące wydarzenia z 1945 r. i znaczenie polowego lotniska wojskowego, które usytuowane było w moryńskich lasach. 
Redakcja

8 Komentarze

 1. Szkoda że inicjatywa mieszkanców ulicy jeziornaej nie została jeszcze zralizowana w 100% .czekaja na to niemal 2 lata na te 3 brakujace lampy . ale co tam to inicjatywa mieszkanców to nie jest taka ważna jak te inne.
  A i ona może nie poprawia bezpieczeństwa ( mieszkanców i turystów na tej ulicy to może dla tego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lepiej lampy przy Dino bo niedługo zabraknie tam towaru :-))) tak często skubią ten sklep złodzieje :-)))

  OdpowiedzUsuń
 3. kiedy pojawi się inicjatywa i prace dostosowaniiem (budowa chodnika, zmaina oświatlenia i ufromowanie skarpy) ul. jeziornej do ruchu jednokierunkowego (z wyłączeniem autobusów) na odcinku parking nad rzeką do wjazdu na ul. dworcową. To pytanie warto zadać władzy przez media. kto jeździł tą drogą wie jak tam jest niebezpiecznie - piesi i samochody na jezdni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie burmistrzu może te 2 brakujące zwierzęta by pan dostawił? bo minęły 2 lata, a nic pan nie zrobił. Żadnej inwestycji w turystykę za pana kadencji (tylko wycięte drzewa). Gmina chyba powraca z powrotem na gminę rolniczą zamiast turystycznej. Gdzie kontynuacja drogi brukowanej, którą Maranda zrobił do kościoła? Gdzie kanalizacja do Przyjezierza i ul. Zielonej w Gądnie?, Gdzie oświetlenie ul Jeziornej, Zielonej. Budynek szatni w Witnicy. Zadnych projektów i inwestycji. Pana kadencja to krok wstecz dla gminy Moryń. Nawet z Morzyckiem pan nie może się dogadać, chociaż chłopaki robią dla gminy zajebistą robotę. Mam nadzieję że to ostatnie 2 lata pana rządów. Szkoda tylko że stracone.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy wymienią tablicę Morynia z czasów PRL, która jest w gminie Chojna i ten drugi, który jest przy wjeździe do Morynia od strony Mieszkowic?

  OdpowiedzUsuń
 6. Wymieniać tablice na koniec sezonu turystycznego :-) Brawo MENAGEROM GMINY ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gmina nie zatrudnia menadżerów bo nie wpadła jeszcze na taki pomysł, na razie biorą swoich bez doswiadczenia:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mają w tym Moryniu Geopark z zwierzętami i ani jednej tablicy reklamowej lub kierunkowej w Witnicy, Bielinie albo Chojnie i Mieszkowicach lub Cedyni. Przecież są drogi krajowe i wojewódzkie, powiatowe gdzie można to postawić i sie zareklamowac ale trzeba chcieć to zaplanowac i zrealizować

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza