Radni w Chojnie najszybciej skończyli wakacje


W poniedziałek 29 sierpnia w południe rozpoczęły się obrady XXV sesji Rady Miejskiej w Chojnie. Z programu na początku ściągnięty został punkt dotyczący skargi na dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Chojnie oraz uchylenia uchwały o przystąpieniu do opracowania miejscowego planu zagospodarowania.

- Przed nami "rewolucja" oświatowa. W czwartek rozpocznie się rok szkolny. Przed nami spotkanie z pracownikami oświaty, najbardziej poszkodowane jest gimnazjum - mówił burmistrz - 6-latki z przedszkola zostały przesunięte do szkoły. Nie wszystkie dzieci mogą iść do przedszkola.

Program naprawczy w Chojnie jest monitorowany, tak jak i jego efekty -Wszystko jest w tych granicach widełek tych parametrów, które zostały zaplanowane z niewielkimi postępami. Miejmy nadzieję, że to będą tylko zmiany na plus.

Radni głosowali nad projekt zmian w budżecie gminy Chojna na 2016 rok, obejmuje on zwiększenie zarówno dochodów jak i wydatków. Po stronie dochodów jest chęć wprowadzenia środków otrzymanych z budżetu państwa. Wśród wydatków zaplanowano między innymi środki na remont dachu szkoły w Grzybnie.

Radni podjęli również decyzję o włączeniu ulic Malarskiej i Klasztrnej w Chojnie do kategorii dróg gminnych.
Redakcja

2 Komentarze

  1. brawo dla nich. moze wezmą sie do roboty

    OdpowiedzUsuń
  2. A co to za skarga na dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej? Można więcej informacji?!

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza