Rowerowe pożegnanie wakacji w gminie Trzcińsko - Zdrój [foto]

W ubiegłą sobotę mieszkańcy gminy Trzcińsko Zdrój po raz kolejny mogli wziąć udział w wycieczce rowerowej organizowanej przez Stowarzyszenia Twinning i Dom z Sercem. Tym razem trasa wiodła przez Strzeszów, do Bań i Swobnicy.

Na początku wycieczki dyrektor DPSu Zdzisław Iwanicki opowiedział o dziejach placówki, którą zarządza oraz o ostatnich inwestycjach. Wiceprzewodniczący Twinningu Piotr Przytuła omówił szczegóły trasy i atrakcje czekające na cyklistów. Następnie grupa ponad 30 rowerzystów udała się na trasę. Praktycznie cały rajd wiódł ścieżkami leśnymi i rowerami co zapewniało bezpieczeństwo jadącym. Dłuższy postój miał miejsce w Baniach. Dzięki wsparciu sekretarza gminy pana Jerzego Zgody wycieczkowicze mogli zwiedzić przylegającą do jeziora kapliczkę. Miejscowy regionalista pan Andrzej Krywalewicz opowiedział o historii budowli oraz o ciekawostkach związanych z Baniami. Pod odpoczynku ekipa ruszył w dalszą drogę. Malowniczą trasą rowerową dojechano na teren zamku w Swobnicy. Tutaj odbyło się zwiedzanie kompleksu oraz ognisko z kiełbaskami. Był też czas, aby wspólnie wymienić się wrażeniami z kończących się wakacji. Po przejechaniu blisko 40 kilometrów rowerzyści bezpiecznie wrócili do Trzcińska.

Impreza była dofinansowana ze środków gminy Tzcińsko - Zdrój. Na kolejny rajd zapraszamy już w najbliższą sobotę (03.09.2016 r.). W planie jest trasa T-Z – Stołeczna- Tchórzno – Dobropole - Góralice (udział w dożynkach sołeckich) i przez Strzeszów powrót do T-Z. Zbiórka około godziny 14:30 na placu koło Domu Dziecka.
                                                                           
Prześlij komentarz

Nowsza Starsza