Startuje nowy piłkarski sezon 2016/2017


Po emocjach związanych z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej czas powrócić na lokalnie stadiony i boiska. Już w nachodzący weekend rusza nowy piłkarski sezon 2016/2017.


Jako pierwsi na murawę wrócą piłkarze czwartej ligi oraz wojewódzkiej i regionalnej okręgówki. W następnych tygodniach dołączą do niech zespoły a klasy, B-klasy oraz juniorów.

IV liga

Energetyk prowadzony przez Łukasza Cebulskiego zagra przed własną publicznością z Iną Goleniów.
Prawie dwa lat kibice czekali na to aby przy ulicy Sportowej powróciła IV liga. Oczekiwania są duże, działacze i kibice z pewnością liczą na spokojne miejsce w tabeli a może i awans. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Dąb Dębno,  który poprzednie rozgrywki zakończył na 12. miejscu, niemal do końca walczył o utrzymanie. Podczas przygotowań piłkarze Dębu wygrali między innymi z Warta Słońsk czy z Odrą Górczyn. W sobotę o godz 17:00 na inauguracje zmierzą się u siebie z Hutnikiem Szczecin

Dwa ostatnie sparingi Osadnika Myślibórz zostały odwołane. Jeszcze wcześniej zespół zremisował 3:3 z czołową ekipą Klasy Okręgowej - Wartą Gorzów. Osadnik wygrał też ze spadkowiczem z trzeciej ligi dolnośląsko - lubuskiej Piastem Karnin 2:0 oraz dwukrotnie zremisował 1:1 z MTV Soltau oraz w Choszcznie z Gavią. Celem na ten sezon, drużyny z Myśliborza będzie utrzymanie się w lidze. W sobotę o godz 11:00 Osadnik Myślibórz zagra mecz wyjazdowy z Piastem Chociwel.

Wojewódzka Okręgówka

Spadkowicz z IV ligi Odra Chojna trenuje pod wodzą całkiem nowego trenera Grzegorza Michaiska który pojawił się w klubie pod koniec czerwca. Chojnianie wybiera się do Pniewa na spotkanie z Błękitem, początek o godz. 16:00.

Morzycko Moryń, które w sezonie 2015/2016 dosłownie otarło się do awans do wyższej ligi, podczas letniej przerwy postawił na transfery i mieszankę lokalną - ukraińską. W kadrze pojawili się Krystian Zielas, Mateusz Klakla, Radek Stasiak, Evgeny Shapoval i Vitalii Prokop. Na pierwszy ogień wyjazd do Lubanowa i starcie z Czarnymi o godz 16:00.

Regionalna Okręgówka: 

Zieloni Zielin grają u siebie z Kłosem Pełczyce, Mieszko Mieszkowice również u siebie zagra z Koralem Mostkowo, Orzeł Trzcińsko Zdrój jedzie do Dolic na mecz z Unią. Ogniwo Babinek przed własną publicznością zagra z Sokołem Pyrzyce.

A klasa

W ostatni weekend sierpnia do gry wkraczają zawodnicy A-klasy w której zdecydowanym kandydatem do awansu jest Czcibór Cedynia i Energetyk II Gryfino. W weekend 27 i 28 sierpnia planowany jest start rozgrywek, najciekawiej zapowiada się mecz w Nawodnej. Rurzyca w zmierzy się z Chrobrym Lisie Pole. W Baniach Energetyk II zagra z Iskrą. Czcibor u siebie podejmie Zjednoczonych Kurzycko.

Pozostałe mecze: Korona Klępicz, LUKS Krzywin, Unia Swochowo - Czarni Czarnówko, Łabędź GryfHurt Widuchowa - Grot Gardno, Pro Team Żarczyn - Witniczanka Witnica.

B klasa

Pod koniec sierpnia wystartują również rozgrywki B-klasy. W pierwszej kolejce zagrają następujące pary: Zryw Góralice - Tywa Swobnica, Osadnik II Myślibóz - Merkury Nowogródek Pomorski, Sekwoja Brwice - Błękitni Białęgi, Sokół Różańsko - Odra Czelin, Chroby Boleszkowice - Olimpia Troszyn.

Tradycyjnie zapraszamy na raporty z boisk nasi fotoreporterzy ruszą w region na stadiony i boiska.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza