Wakacje z Wędką z PZW Odra za nami [foto]


W ciepły niedzielny poranek 21 sierpnia najmłodsi adepci wędkarstwa spławikowego spotkali się nad jeziorem Kaliska w Chojnie, aby wziąć udział w zawodach "Wakacje z Wędką" organizowanych przez Koło Wędkarskie nr. 84 PZW Odra Chojna. 

Na wstępie wszystkich zgromadzonych w imieniu Zarządu koła Odra powitał Prezes Koła Paweł Bucyk, który jednocześnie przedstawił zasady zabawy z wędką i kwestie organizacyjne.

Główni bohaterowie tego dnia zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe 3-8 lat i 9-14 lat, czas przewidziany na wędkarskie zmagania wynosił niespełna dwie godziny.

Zanim jednak dzieci rozeszły się na przygotowane przez organizatorów stanowiska doszło do losowania miejsc i wręczenia słodkiego poczęstunku. Start zawodów zaplanowany został na godzinę 8:45, w tym czasie opiekunowie organizowali pociechy na stanowiskach a członkowie Zarządu koła służyli pomocą przy zbrojeniu wędzisk, szykowaniu zanęt i przynęt.

Czas zawodów mijał bardzo szybko a na twarzach naszych zawodniczek i zawodników nie było widać znużenia a wręcz determinację, aby złowić upragnioną rybkę. O godzinie 10:15 sędzia zawodów długim sygnałem zakończył zabawę a komisja sędziowska rozpoczęła ważenie ryb, natomiast uczestnicy wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi zostali zaproszeni na wielkie grillowanie.


W czasie, kiedy uczestnicy raczyli się grillowanym poczęstunkiem Zarząd koła przygotowywał wszystko do najważniejszej części imprezy, czyli dekoracji uczestników, szykowania nagród i niespodzianek, których tego dnia dzięki hojności sponsorów i środkom własnym pochodzących ze składek członkowskich członków koła PZW Odra Chojna nie brakowało.

Zanim doszło do dekoracji i wręczania nagród Prezes Koła pogratulował wszystkim uczestnikom i przedstawił plan i wizję pracy z dziećmi w Kole Odra Chojna poprzez prowadzenie Szkółki Wędkarskiej dla dzieci i młodzieży funkcjonującej przy kole PZW Odra Chojna. Dekoracja uczestników „WAKACJI Z WĘDKĄ” rozpoczęła się od nagrodzenia każdego zawodnika medalem okolicznościowym, wędkarskim kubkiem słodkości i co najważniejsze wędką, która będzie służyć w rozwijaniu wędkarskiej pasji.


Następnie wręczono puchary wędkarzom, którzy tego dnia uzyskali największą wagę złowionych ryb. W kategorii kadet młodszy 3-8 lat królowała Marysia Zazula wyprzedzając Ninę Przybyła i Kubę Bucyka. W kategorii kadet starszy 9 – 14 lat królował Błażej Kozłowski wyprzedzając Martynę Czajkowską i Bartka Strzelczyka.

W dalszej części pikniku wędkarskiego organizatorzy dostarczyli dzieciom kolejnych wrażeń i emocji podczas losowania nagród w postaci sprzętu wędkarskiego począwszy od kołowrotków, siatek, skrzynek wędkarskich z wyposażeniem, zestawów spławikowych na akcesoriach wędkarskich kończąc.


Prezes koła Odra Chojna składa serdeczne podziękowania naszej „kołowej Mamie” koleżance Wioletce Przybyła za pomoc i zaangażowanie w sprzątaniu i koszeniu łowiska jak również za kulinarny poczęstunek. Ponadto podziękowania kieruję w stronę kolegi Kamila Przysiężnego za nieocenioną pomoc w koszeniu łowiska.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza