Aksamitny Festiwal w wiosce kwiatów - Mirowie [foto]


Czwarta edycja Aksamitnego Festiwalu w Mirowie w Gminie Moryń, już za nami. Wiele atrakcji, emocji, łez i zabawy. Dzięki pieniądzom z Funduszu sołeckiego i sponsorom, żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami, a goście mogli posmakować specjałów mirowskiej kuchni, odwiedzić stoiska z rękodziełem, posłuchać o historii mirowskiego kościoła, pojeździć konno i na motorach, obejrzeć wystawę fotograficzną dokumentującą poprzednie edycje Festiwalu, wystawę „staroci”. Niespodzianką dla wszystkich był też mały „cukierkowy nalot”.

Laureatem tegorocznego konkursu na Aksamitną Zagrodę została Marzena Orzełko-Witkiewicz. Nagrodę publiczności zdobyły ex aequo Miroslawa Korman i Iwana Hirt, laureatki poprzednich edycji konkursu kwiatowego. W rywalizacji na Aksamitną Zagrodę wzięli udział: Paweł Jóźwik, Henryka Skrycka, Marzenna Paczkowska, Małgorzata Musiał i Natalia Depta, Irena Witkiewicz, Marzena Orzełko-Witkiewicz, Ewa Fidos, Mirosława Korman, Czesława Matoszko, Grzegorz Podoba, Renata Cysewska, Barbara Cieślak, Iwona Hirt.

Organizatorzy chcieliby podziękować: Firmie Dankom z Lisiego Pola, firmie Aga z Witnicy, Panu Pawłowi Orłowskiemu, Pani Lidii Bosak, Tomaszowi Baranowi za ufundowanie dodatkowych nagród. Pawłowi Tarnowskiemu i Ewie Fidos za pomoc w organizacji festiwalu, Kamilowie Fidosowi za konie, Panu Jerzemu Rąpale i Władysławowi Piątkowskiemu za traktory, Panu Jackowi Bosakowi za zgrabiarkę do siana, Kołu LOK w Moryniu za strzelnicę, naszym przyjaciołom motocyklistom z gminy i nie tylko, Eli Grygorcewicz (uczestniczce mirowskich warsztatów plecionkarski) za pokaz wyplatania wikliny. Serdeczne podziękowanie Pani Kazimierze Kalicie – Skwirzyńskiej za wspaniałą prelekcję na temat historii kościoła, klubowi Motoparalotnie nad Odrą za cukierkowy „nalot”, Jankowi Andrzejczakowi za wyrzeźbienie tabliczki dla głównego laureata, Adamowi Nowińskiemu za sztalugi, Józiowi z DPS w Moryniu za muzykę i użyczenie nagłośnienia, mieszkańcom Mirowa za udział, zaangażowanie, wsparcie i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.


Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza