Charytatywna Sztafeta Rowerowa w tym roku dla Ernesta


W piątek 16 września rusza kolejna edycja imprezy charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Jesteśmy" oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie. 

Wydarzenie odbędzie się na trawiastym boisku przed ośrodkiem ŚDS na Osiedlu Lotnisko w Chojnie. W programie między innymi kiermasz prac przygotowanych przez podopiecznych ŚDS, zamek dmuchany, stoiska promocyjne dietetyka, gabinetu rehabilitacji i Nadleśnictwa Chojna, loteria fantowa, punkt gastronomiczny, prezentacje wokalne, licytacje, zumba, pokazy karate i miniturniej piłki siatkowej.

- Naszym zamierzeniem jest jak zawsze dobra zabawa, ale głównym celem tegorocznej sztafety jest pomoc Ernestowi - mieszkańcowi naszej gminy - mówią organizatorzy.

Ernest Jamróz jest dwunastoletnim mieszkańcem Kamiennego Jazu. Do czwartego miesiąca rozwijał się prawidłowo. Po około roku u chłopca został zdiagnozowany Zespół Westa, epilepsja, dystrofia, opóźnienie psychoruchowe, w późniejszym czasie cechy autystyczne. Wówczas rozpoczęto intensywną rehabilitację:stała opieka neurologa,wczesne wspomaganie w Centrum Terapeutycznym Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "TĘCZA” w Szczecinie (logopeda, neurologopeda, muzykoterapia, rehabilitacja ruchowa, masaże),indywidualne zajęcia w Szkole Podstawowej w Grzybnie, zajęcia w Dziennym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Szczecinie, terapia logopedyczna, zajęcia biofeedback, hipoterapia, rehabilitacja korekcyjna, hydromasaże w Trzcińsku-Zdroju, terapia Marii Montessori i Weroniki Sherborne.Ernest ukończył drugi etap edukacyjny w Grzybnie, dalsza nauka planowana jest w Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Tanowie. Rehabilitacja Ernesta musi być stale kontynuowana, a w szczególności hipoterapia, biofeedback, leczenie homeopatyczne (przez lekarza neonatologa w Szczecinie).

Rodzice Ernesta chcieliby powtórnie dokonać badań metabolicznych i analizy pierwiastkowej włosa w Anglii, niestety badania te są kosztowne. Wiele korzyści chłopcu przyniósłby wyjazd na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny, co również wiąże się z ogromnymi kosztami. Rodzice Ernesta robią wszystko, by poprawić jego stan psychofizyczny, a każda forma rehabilitacji daje im nadzieję na tę poprawę.

Terapia Ernesta jest niezbędna aby ułatwić chłopcu codzienne funkcjonowanie, dlatego też zwracamy się z prośbą o wsparcie

Można już pomóc Ernestowi dokonując wpłaty na konto:
BS 78 9370 0007 2002 0000 2987 0004
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza