Ewa De La Torre złożyła mandat radnejByła sekretarz gminy Chojna a obecnie jeszcze gryfińska radna Ewa De La Torre złożyła mandat radnej, ma to związek z nowo podjętą pracą. 


Od 1 września br. E. De La Torre pracuje na stanowisku zastępcy dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Gryfinie (wygrała konkurs na to stanowisko), to nowo powstała spółka gminna. Ustawa o samorządzie gminnym zabrania łączenia funkcji radnego i stanowiska kierowniczego w gminnej jednostce. 

- Dla mnie jest oczywiste, że należy zachować się zgodnie z prawem, dlatego złożyłam mandat radnej - powiedziała nam Ewa De La Torre

Pismo o złożeniu mandatu trafiło do Komisarza Wyborczego w Szczecinie w pierwszej połowie września, komisarz ma 14 dni na stwierdzenie jego wygaśnięcia. Jeszcze w tym roku w Gryfinie zostanie ogłoszony termin wyborów uzupełniających w okręgu z którego radna otrzymała mandat.  

Radna pełni mandat od 2004 roku. W latach 2009 - 2016 pracowała na stanowisku sekretarza gminy Chojna, w przeszłości była również starostą powiatu gryfińskiego, sekretarzem gminy Gryfino oraz dyrektorem Gryfińskiego Domu Kultury.
Redakcja

5 Komentarze

 1. Lepsze koryto więc nie ma co się dziwić

  OdpowiedzUsuń
 2. A co mnie to kurde obchodzi??? No pytam się,co mnie to obchodzi ?

  OdpowiedzUsuń
 3. a tak strasznie miałczała jak ją z chojny nareszcie wyrzucili, at to umie się urządzić

  OdpowiedzUsuń
 4. Skad takie info? Moze warto podac zrodlo?

  OdpowiedzUsuń
 5. hym koneksje koneksje i koneksje nepotyzm w zatęchłym powiecie gryfińskim jest wielki

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza