Gwiazdy sportu i młodzi zawodnicy z powiatu gryfińskiego na wspólnym treningu [foto]


Ponad 110 młodych zawodników z Klubów Sportowych Orange spotkało się w czwartek w Szczecinie. Walkę o tytuł najlepszego klubu w regionie urozmaicił trening z Jerzym Dudkiem, Arturem Siódmiakiem oraz Tomaszem Jankowskim. Zwyciężył klub Błonie Barwice. Drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentanci UKS B-MAX ZS Grzmiąca i KS Szansa - Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych.

To były moje szóste Regionalne Rozgrywki i naprawdę widzę jak wiele możemy osiągnąć poprzez proste gesty – przybicie piątki, rozmowę czy wspólny trening. To wszystko daj młodym sportowcom dużą pewność siebie i motywację. Widzę to później na boisku. I to jest chyba nasza najważniejsza rola jako ambasadorów. Przede wszystkim słuchać, dawać wskazówki, które młodzi sportowcy są w stanie udźwignąć i jak najbardziej nakręcać pozytywnie na sport. – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny programu.


Regionalne Rozgrywki Klubów Sportowych Orange to kolejna, po Pucharze Orange, okazja dla młodych sportowców do poznania innych drużyn z okolicy. Ci, którzy na co dzień konkurują ze sobą w wirtualnej grywalizacji, mogli wspólnie cieszyć się ze sportowych osiągnięć i sukcesów.

Dzieci i młodzież z ośmiu klubów, które spotkały się w Szczecinie, trenowały ramię w ramię ze swoimi idolami: Jerzym Dudkiem, Arturem Siódmiakiem i Tomaszem Jankowskim.

Takie spotkania to dobry początek dla młodych sportowców. Naszym celem jest nie tylko poprawa sprawności fizycznej dzieciaków, ale pokazanie im, że warto ze sobą współdziałać. Fajnie jest patrzeć, jak dzieciaki ze sobą rywalizują, ale i współpracują w grupie. Zachęcamy i inspirujemy kluby do tego, aby wychodziły ze swoją aktywnością na zewnątrz. Dzięki temu rodziny, lokalne władze, a także osoby nie związane z klubami mają okazję na integrację, szczególnie cenną w małych miejscowościach. – powiedział Tomasz Jankowski, ambasador programu Kluby Sportowe Orange.

Rywalizacja 8 klubów zakończyła się zwycięstwem klubu Błonie Barwice (Barwice). Tuż za nim w rywalizacji punktowej uplasowali się zawodnicy z UKS B-MAX ZS Grzmiąca (Grzmiąca). Drużyna zamykająca podium to KS Szansa - Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych (Czarne). W zmaganiach wzięły również udział kluby LKS Victoria’95 Przecław (Przecław), SKS SP im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie (Krzymów), UKS Herkules Białogard (Białogard), MKS Międzychód (Międzychód) oraz MKS "Olimpia" Babimost (Babimost).


Do końca listopada 2016 r. trenerzy, eksperci i ambasadorzy programu odwiedzą łącznie 8 miast wojewódzkich – po Szczecinie, Regionalne Rozgrywki Klubów Sportowych Orange odbędą się jeszcze w Krakowie i Warszawie.

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Partnerem programu została firma New Balance.

Kluby Sportowe Orange to program, w ramach którego przekazano specjalistyczny sprzęt sportowy 100 klubom zrzeszającym młodych zawodników pochodzących głównie z małych miejscowości oraz terenów wiejskich. Obecnie Orange regularnie wspiera kluby merytorycznie i dba o ich dalszy rozwój. Kluby Sportowe Orange umacniają i poszerzają zamiłowanie do sportu w pięciu dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, piłce ręcznej i lekkoatletyce. Pomoc merytoryczną programu zapewniają ambasadorzy oraz ikony polskiego sportu: Milena Radecka, Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Tomasz Jankowski oraz Marcin Urbaś. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza