Muzeum Regionalne w Cedyni zaprasza na weekend seniora z kulturą.


Już w ten weekend (tj. 24-25 września) odbędzie się kolejna edycja akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn "60+kultura" - pod hasłem: "Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą".

W tych dniach seniorzy będą mogli, w wyjątkowej cenie (1zł), zwiedzić wystawy muzeum oraz wejść na wieżę widokową w Cedyni.

Weekend dla seniorów w Cedyni rozpocznie się od godziny 9.00, natomiast trwać będzie do godziny 16.00. Cena biletu (tak jak wspomniane wcześniej) to koszt 1zł za osobę - muzeum+wieża. Uczestnicy zbierają się na Placu Wolności w Cedyni. 

Wystawy: 
- Z dziejów Cedyni i okolic (zabytki z wykopalisk archeologicznych prowadzonych na grodzisku, cmentarzysku i okolicach Cedyni: paleontologia, przedmioty codziennego użytku z epoki kamienia, brązu i żelaza, broń wczesnośredniowieczna)
- Na drodze stała Odra (wystawa poświęcona rozpoczęciu operacji berlińskiej 16 kwietnia 1945r., prezentuje wyposażenie i uzbrojenie walczących stron)

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Jest to akcja ogólnopolska. 

Oferty przygotowane przez placówki uczestniczące w weekendzie seniora są różne: od darmowych lub zniżkowych biletów wstępu, przez specjalnie zorganizowane spotkania, wykłady i warsztaty, po wycieczki z przewodnikami.

Weekend seniora z kulturą rusza w całej Polsce po raz piąty. W pierwszym, który odbył się w 2011r, wzięło udział ponad 100 placówek z całej Polski. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. W kolejnych latach przyłączyło się do niej ponad ponad 300 ośrodków.

Kultura dostępna dla seniora stanowi kolejny element programu Kultura dostępna. Jego celem jest niwelowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów (problemy zdrowotne, niskie dochody, wiek, miejsce zamieszkania) narażonych na wykluczenie. Informacje o zniżkach lub bezpłatnych wejściówkach można znaleźć na stronie internetowej www.kulturadostepna.pl.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza