Polsko – holenderski rajd pasjonatów rowerów w Trzcińsku Zdroju [foto]

Po raz piąty w tym roku Stowarzyszenie Twinning wraz ze stowarzyszeniem Dom z Sercem zaprosiły mieszkańców gminy na rajd rowerowy. W tej edycji cyklu „Rowerem wszędzie…” dofinansowywanego w ramach projektu współpracy gminy Trzcińsko- Zdrój z organizacjami pozarządowymi udział wzięli też goście z Holandii. Na starcie zjawiło się aż 50 osób, co pokazuje, że turystyka rowerowa cieszy się coraz większą popularnością i jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i możliwością międzypokoleniowej, a nawet międzynarodowej integracji.

Dyrektor DPS-u Zdzisław Iwanicki opowiedział kilka ciekawostek na temat terenu byłego uzdrowiska. Opowieść była też tłumaczona dla gości z zagranicy przez panią Jolantę Lejman. Jeszcze przed wyjazdem przewodniczący Twinningu pan Leszek Lejman przedstawił zebranym plan wyprawy, a wiceprzewodniczący pan Piotr Przytuła omówił szczegóły techniczne trasy. A wiodła ona przez malownicze tereny gminy Trzcińsko. Kilka trudnych kilometrów nadwyrężyło nieco siły rowerzystów, ale przepiękne widoki równoważyły utratę mocy. Po kilku postojach dojechano do Gogolic, gdzie był czas na mały posiłek i pamiątkowe zdjęcie zbiorowe. Stamtąd barwna ekipa ruszyła w dalszą drogę przez Górczyn i Smugę do Trzcińska. Dystans około 25 km przyniósł wiele pozytywnych wrażeń, w rajdzie wzięły udział osoby w różnym wieku co tylko podniosło wartość całej imprezy.

Po czasie odpoczynku znaczna część rowerzystów spotkała się jeszcze na ognisku, gdzie przy pysznym jedzonku można było podzielić się wrażeniami z wyprawy i zacieśnić nowe znajomości.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom i osobom wspierającym projekt. Przed nami jeszcze zakończeniowy rajd o terminie, którego będziemy informować na bieżąco.

                                                        

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza