Protestują przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrku


Grupa mieszkańców Chojny planuje protest przed Cyrkiem Vegas, który w środę 14 września ma odwiedzić Chojnę. 

- Sporo ludzi uważa, że cyrki z udziałem zwierząt należą do historii, bądź że ta forma rozrywki straciła już na popularności. Niestety, do cyrków ze zwierzętami wciąż uczęszcza duża liczba osób nieznających sobie sprawy, że wspierają w ten sposób biznes oparty na cierpieniu zwierząt. W polskich cyrkach przetrzymuje się m.in. słonie, lwy, tygrysy, wielbłądy, zebry, konie, renifery, foki, węże, warany, legwany, psy i byki. Wspieramy Kampanię Cyrk bez Zwierząt - informują organizatorzy protestu.

Protestujący zakleili cyrkowe plakaty rozwieszone na słupach ogłoszeniowych hasłami sprzeciwiającymi się wykorzystywaniu w pokazach zwierząt. W środę o godzinie 15:00 chcą pojawić się przed namiotem cyrkowym. 


O cyrku Vegas stało się głośno po tym jak wolontariusze z fundacji Viva z udziałem policji odebrali stamtąd między innymi niedźwiedzia, który był przetrzymywany w złych warunkach i karmiony popcornem. Sprawa trafiła do prokuratury. Dyrekcja cyrku w wydanym oświadczeniu stwierdziła, że zwierzęta były dobrze traktowane.
Redakcja

4 Komentarze

 1. Proszę aby redakcja w przyszłym tyg. potwierdziła czas i miejsce protestu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała akcja. Wszędzie tam gdzie cyrk ma występ powinni organizować takie protesty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myśliwi strzelają do zwierząt? - spoko, to taki męski sport z tradycjami.
  Ludzie nagminnie wyrzucają swoje zwierzaki? - spoko, mamy schroniska albo można pozbyć się zwierzaka.

  Ludzie w cyrkach trenują zwierzęta z pełną opieką weterynarze itp? Nagle wielkie halo obrońców zwierząt. To jest taka bujda na resorach z tymi protestami, że głowa mała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przetrzymują, znęcają, ac to słownictwo propagandowe. A idźcie wy do cyrku i zobaczcie jak to naprawdę wygląda i ze wcale nie tak jak wypisujecie.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza