Rozpoczął się nowy rok szkolny [foto] [video]


Po 2 miesięcznej wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkoły. 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. 

Choć to dopiero początek szkoły, sprawdziliśmy na ile wolnego mogą liczyć uczniowie. Pierwszy długi weekend może rozpocząć się już 14 października, tegoroczny Dzień Nauczyciela przypada w piątek.W listopadzie Wszystkich Świętych (1 listopad) przypada we wtorek, po kilku dniach jest Święto Niepodległości (11 listopad), które wypada w piątek.

W grudniu uczniowie będą szykowali się do przerwy świątecznej, która rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 1 stycznia. 24 grudnia czyli Wigilia, wypada w sobotę, z kolei Nowy Rok (1 stycznia) w niedzielę. Uczniowie w nowym roku wrócą do szkoły na kilka dni, ponieważ Święto Trzech Króli (6 stycznia) wypada w piątek.

Początek roku to również koniec I semestru. Uczniowie z naszego województwa jako jedno z ostatnich udadzą się na przerwę zimową, ferie będą trwały od 13 do 26 lutego.

W II semestrze pierwsze wolne dni nadejdą dopiero w kwietniu, Wielkanoc w 2017 roku przypada na 17 kwietnia, a przerwa potrwa od 13 do 18 kwietnia. Od 19 do 21 kwietnia odbywać się będą testy gimnazjalne.

W maju Święto Pracy (1 maj) przypada w poniedziałek, w środę (3 maj) będzie Święto Konstytucji 3 Maja. Majowy weekend potrwa aż 5 dni (29 kwietnia - 3 maja). W tym miesiącu będą również odbywały się matury (od 4 do 24 maja).

Zanim zabrzmi ostatni dzwonek, uczniowie będą mieli wolne w czwartek 15 czerwca (Boże Ciało). Koniec roku szkolnego odbędzie się 23 czerwca 2017 roku.Zobacz zdjęcia - SP 2 Chojna
Zobacz zdjęcia - Gimnazjum w Chojnie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza