XV Festiwal Piosenki Angielskiej "Eye" w Widuchowej


W piątek 28 października w Widuchowej obędzie się XV edycja Festiwal Piosenki Angielskiej Eye. 

W tegorocznej edycji komisja konkursowa do koncertu finałowego zakwalifikowała aż 38 uczestników z 18 miejscowości, między innymi z Krakowa, Zielonej Góry, Świecia nad Wisłą, Gorzowa, Szczecina, Wałcza, Choszczna, Koszalina, Budzynia, Czerniejewa, Pyrzyc, Szczecinka, Słupska i Ustki. Podzieleni oni są na dwie kategorie wiekowe 13-15 i 16-19 lat.


Większość reprezentuje niezwykle wysoki poziom wykonawczy, a część uczestników znani są  z popularnych programów telewizyjnych  między innymi Must be the music, Mam talent, The Voice of Poland .

Jedną z atrakcji będzie „Gala laureatów”, czyli koncerty zwycięzców poprzednich edycji, którzy świetnie radzą sobie na rynku muzycznym, nagrywają i koncertują.

Doskonałym przykładem jest Daria Zawiałow z Koszalina (laureatka z 2006  która wygrała tegoroczne opolskie debiuty, a jej singiel „Malinowy chruśniak” świetnie radzi sobie na Liście Przebojów PR3. Daria śpiewała także w chórkach Maryli Rodowicz.

Nasz portal jest patronem medialnym tego wydarzenia. Początek muzycznej rywalizacji o godz 16:00.

O tym jak wyglądała ubiegłoroczna edycja tego wydarzenia, można przekonać się w artykule Festiwal Piosenki Angielskiej Eye 2015 w Widuchowej, znajdziemy tam film i fotorelację z edycji festiwalu w 2015 roku.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza