Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie [foto]W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się święto Dnia Edukacji Narodowej. Jest to wydarzenie związane nie tylko z nauczycielami i pracownikami placówki ale również z uczniami, którzy stają się pełnoprawnymi członkami szkoły.

Dyrektor szkoły, Adriana Salomończyk, podczas uroczystego apelu podziękowała wszystkim pracownikom za trud oraz za zaangażowanie w pracy.

Również uczniowie mieli swoje święto. Pierwszoklasiści ślubowali przed sztandarem szkoły i dyrekcją, że będą ciężko pracować oraz osiągać jak najlepsze wyniki.

Została również przygotowana część artystyczna, przygotowana przez ks. Wojciecha Koladyńskiego i Katarzynę Mickiewicz - Bindas.

Spektakl Listy z daleka. Lekcje śpiewające powstał na motywach wieczoru Miny do lustra z cyklu Listy Śpiewające Agnieszki Osieckiej. W spektaklu wykorzystano także teksty Agnieszki Osieckiej: z wieczorów Pijany zając, Dobra pamięćWystarczy mocno zacisnąć powieki (również z Listów Śpiewających), ze sztuk Niech no tylko zakwitną jabłonieApetyt na czereśnie, z Rozmów w tańcu, z cyklu Zabawy poufne i z piosenek do muzyki Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego i Jerzego Satanowskiego. Zabrzmiała także piosenka Króliczek Skaldów z muzyką Andrzeja Zielińskiego.

Spektakl zrealizowano z okazji 80. rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej i Dnia Edukacji Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Opracowanie tekstu i inscenizacja: Katarzyna Mickiewicz-Bindas i ks. Wojciech Koladyński

Listy z daleka słali nauczyciele: Katarzyna Mickiewicz-Bindas, Agnieszka Świercz-Siwiera i ks. Wojciech Koladyński i uczniowie: Karolina Błoch, Michalina Czubak, Igor Rumbuć, Radosław Pyra, Norbert Zawada, Jacek Ceglarek,Michalina Gumińska, Wiktor Hadała, Justyna Leszczyńska, Szymon Boruciński, Julia Sawicka, Ewa Sokołowska, Aleksandra Lizurej, Wiktoria Borowiec, Sandra Grabowska. Głosu użyczył p. Marek Bednarz.


Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Redakcja

1 Komentarze

  1. Nie wiedziałam, że w "Zespole Szkół Ponad Gimnazjalnych" pracuje "ks. Wojciech Koladyński Katarzyn Mickiewicz-Bindas" :)

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza