Kręcił u nas Wołoszański, program można już obejrzeć w telewizji


W sierpniu informowaliśmy o pobycie w naszym regionie Bogusława Wołoszańskiego. Popularny dziennikarz przygotowywał materiały do swojego programu "Tajna Historia XX wieku", który jest emitowany na antenie telewizji Polsat Play. Odcinek kręcony w naszym regionie jest już emitowany w telewizji. 

W poniedziałek 10 października miał premierę 14 odcinek programu pt. "Ogień i Woda". Ponowna emisja programu odbędzie się w sobotę 15 października o godzinie 13:00 na kanale Polsat Play. Odcinek można obejrzeć również w programie Ipla [kliknij tu aby obejrzeć].

Poniżej opis odcinka:
Bogusław Wołoszański odkrywa tajemnice historii minionego stulecia. Według generała Wasilija Czujkowa Armia Czerwona była w lutym 1945 roku gotowa do podjęcia ofensywy na Berlin. Jednak Stalin kazał skierować swoje oddziały na Pomorze, przeciwko Grupie Armii "Wisła", co o dwa miesiące opóźniło atak i stało się przyczyną śmierci setek tysięcy żołnierzy oraz więźniów obozów koncentracyjnych. Ponadto realne niebezpieczeństwo groziło podnośni statków w Niederfinow i zalaniu terenów nad Odrą.

fot. telewizja Polsat
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza