Mini "kasyna" legalne czy nielegalne?


Od początku 2016 roku zachodniopomorska Służba Celna zajęła blisko 750 automatów. Funkcjonariusze kontrolowali również miejsca w naszym regionie. 

Po wejściu w życie tzw. ustawy hazardowej, rząd zaostrzył przepisy umożliwiające posiadanie np. automatów do gier. Maszyny, które do tej pory można było spotkać w sklepach, barach a nawet na stacjach benzynowych, miały zniknąć.

W naszym regionie działa kilka miejsc, w których znajdują się automaty. Nie można stwierdzić, iż właściciele lokali działają nielegalnie. Wykorzystują luki w prawie. Od niedawna tzw. "jednoręki bandyta" nie jest tylko grą losową, a szyldy z napisami "Casino" zmieniły się na ".Quizy z Wiedzy Powszechnej".

Większość lokali wygląda tak samo, okna są pozakrywane, w środku jest ciemno. Potencjalny gracz ma stracić "poczucie czasu". Chętych nie brakuje, hazard mocno uzależnia.

Celnicy w minioną niedzielę przeprowadzili skoordynowaną akcję na terenie naszego województwa, efektem było zajęcie prawie pięćdziesięciu nielegalnych automatów na terenie Szczecina i okolic.

Za granie na automatach lub ich nielegalne posiadanie grozi grzywna nawet do 12 tysięcy złotych.


fot. pixabay
Redakcja

11 Komentarze

 1. Zapraszamy Izbę Celną i Policję gospodarczą do Cedyni w godzinach wieczornych, w których są czynne dwa takie przybytki, jeden na ul. Świerczewskiego a drugi na ul. Bol.Chrobrego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie tylko do Cedyni w naszym regionie jest takich miejsc więcej ale oni są dobrze informowani o kontrolach...

  OdpowiedzUsuń
 3. Salon gier w Chojnie jest koło kościoła gdzie niedaleko mieszka radny powiatowy .Który nic z tym nie robi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Salon gier w Chojnie jest koło kościoła gdzie niedaleko mieszka radny powiatowy .Który nic z tym nie robi.

  OdpowiedzUsuń
 5. No I co policyjni kapuśie lźej wam?że kablujećie I wskazujećie miejsca?takich jak wy konfidentòw to bym now napisze co.

  OdpowiedzUsuń
 6. Państwo po raz kolejny wie lepiej co dla obywatela jest dobre! Jeżeli jakiś idiota ma ochotę karmić przez kilkanaście godzin maszynę, to w końcu karmi ją swoimi pieniędzmi, więc państwu powinno być g..no do tego. Z tym, że problem jest zupełnie gdzie indziej. Władza nie ma pomysłu jak z tych automatów wyrwać kasę dla budżetu, czyli dla siebie, zachowuje się więc jak typowy pies ogrodnika, czyli: jak my na tym nie zarabiamy, to wam (czyt. właścicielom automatów)też nie pozwolimy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozwiązanie jest dużo prostsze. Państwo powinno automaty zalegalizować i dobrze opodatkować i wszyscy będą zadowoleni.

   Usuń
 7. Cały hazard w Chojnie cedyni mieszkowicach i szlak wie jeszcze gdzie trzyma banda na czele z panem M.....

  OdpowiedzUsuń
 8. Przez te automaty ludzie tracą głowy.Traktują to jako zabawę,ale to tylko na chwilę a potem nie mają umiaru.

  OdpowiedzUsuń
 9. Każdy wie co robi nikt nie zmusza nikogo do grania i nie zaciąga ich tam siłą.. Co to, komu przeszkadza... Przemawia przez to czysta zazdrość i zawiść ludzi, którzy siedzą w domu bez pomysłu na życie, które obraca sie na jedzeniu i sraniu... Na co 2 CPN-ie są owe automaty i nikomu krzywdy nie robią. Więc w jakim celu ludzie Pisza takie komentarze które nie mają najmniejszego sensu i celu.chcesz grać i chodzić w takie miejsca? Idź nie chcesz to siedź w domu i nie szukaj jak tu komuś życie utrudnić... "Bo kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada"

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza