Młodzi policjanci będą patrolować nasz region


Od 3 października aż do 24 listopada na terenie podległym gryfińskiej komendzie każdego dnia służbę pełnić będzie dodatkowych 14 funkcjonariuszy, w tym 10 którzy odbywają adaptację zawodową i 4 doświadczonych z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

Młodzi funkcjonariusze dotychczas przeszli pozytywnie procedurę kwalifikacyjną umożliwiającą pracę w Policji. Ukończyli kurs podstawowy zakończony egzaminem i mają za sobą kilka tygodni pracy w macierzystych jednostkach.

Jednym z podstawowych zadań realizowanych przez młodych funkcjonariuszy jest ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców.

W tym celu patrole piesze pojawią się w rejonie parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych, a także osiedli mieszkaniowych.

Pod lupę wzięte zostanie między innymi centrum miasta, Osiedle Górny Taras oraz rejony gdzie mieszkańcy często zgłaszają problemy związane ze spożywaniem alkoholu. Jednak niejednokrotnie adepci zatrzymują również sprawców poważnych przestępstw kryminalnych.

Sześciu młodych adeptów sztuki policyjnej służbę pełnić będzie również na terenie Chojny, Posterunku Policji Mieszkowice-Moryń i Cedyni

Takie turnusy odbywają się nie po raz pierwszy, a to za sprawą współpracy Komendy Powiatowej Policji z jednostkami samorządów.

Dla młodych adeptów policji przedsięwzięcia tego typu to doskonała okazja, by oprócz nabytej w szkole wiedzy teoretycznej, móc w praktyce sprawdzić, jak wygląda praca w prewencji i wielu rzeczy nauczyć się od bardziej doświadczonych kolegów.

Korzyść takich działań, podczas których młodzi adepci swoje pierwsze policyjne szlify zdobywają pod okiem starszych kolegów z Oddziału Prewencji Policji jest obopólna, gdyż zwiększona ilość policyjnych patroli po raz kolejny bez wątpienia przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gryfińskiego powiatu. W tym roku jest to pierwszy taki turnus.

Przez najbliższych siedem tygodni, pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy, młodzi stróże prawa będą patrolować miejsca szczególnie zagrożone, a ich głównym zadaniem będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń uciążliwych dla mieszkańców.
Redakcja

6 Komentarze

 1. O ku*wa znowu to samo - terror.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nastepne nieroby do wyciągania kasy

  OdpowiedzUsuń
 3. W tej Chojnie ta banda z zwana policją drogową to tylko poluje na kasę pobrali gnoji po zawodowkach by ludzi gnebic banda skończy wam się to

  OdpowiedzUsuń
 4. A mi to się podoba....zawsze miałam słabość do mundurowych :P

  OdpowiedzUsuń
 5. To zrób im laske jak będą cię palowac

  OdpowiedzUsuń
 6. słabość do ludzi o inteligencji ameby tylko dlatego, ze noszą mundur? :D

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza