"On jest kochany, niezwykły, ja Go Kocham ale jest męczący". Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią [foto]Szymon Hołownia, popularny dziennikarz, pisarz oraz człowiek o wielkim sercu był gościem w Centrum Kultury. Dzisiejszego wieczoru (tj 18 października) odbyło się spotkanie autorskie z barwną postacią nie tylko polskiej telewizji ale również z osobą, która kocha pomagać.

Wydarzenie odbyło się w bibliotece, jest to projekt koordynowany przez Księżnicę Pomorską w którego ramach zorganizowano spotkanie z Szymonem Hołownią. Wydarzenie było możliwe za sprawą projektu pn. Morze Kultury finansowany przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie.
Jest to wsparcie dla inicjatyw kulturalnych, wkłady własne dla instytucji oraz wsparcie promocyjne, nawiązywanie partnerstw o obszarze kultury. Upowszechnianie uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych a także zachęcanie mieszkańców Pomorza Zachodniego do korzystania z bogatej oferty kulturalnej i docieranie do najodleglejszych miejsc w regionie.

Spotkania autorskie z dziennikarzem nie dotyczą jednak rozmowy na temat pracy w TVN czy też jak działa telewizja od zaplecza. Szymon Hołownia dał nam swoje świadectwo. Jego spotkanie dotyczyło wiary oraz jak należy pomagać drugiemu człowiekowi.

"On jest kochany, niezwykły, ja Go Kocham ale jest męczący." - tak wyraził się o Bogu Szymon Hołownia. Dziennikarz powiedział to z uśmiechem na twarzy ale również z powagą. Nie wstydzi się że wierzy w Boga, dlatego też głośno o tym mówi będąc z tego zadowolony.

Szymon Hołownia działa również w fundacji Kasisi, prowadzonej w Zambii przez Siostry Służebniczki Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z polskiej Starej Wsi. Sierociniec działa wyłącznie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli i nie ma żadnego wsparcia ze strony państwa zambijskiego.

Potrzeby takiego domu dziecka są ogromne, o czym również wspominał na spotkaniu autor wielu dzieł pisarskich.

Szymon Hołownia stara się aby niczego tam nie brakowało, stara się również jak najczęściej podróżować do Zambii aby z tamtego miejsca pomagać.

wsparcie w znalezieniu pracy, mogę powiedzieć, że w Kasisi oddycha się wiarą przez skórę. To chrześcijaństwo w czystej postaci! - tak o swojej działalności wyraża się Szymon Hołownia.

Podczas spotkania autorskiego, sala biblioteki była wypełniona. Na koniec nie zabrakło również pytań do głównego bohatera, które dotyczyły jego wiary jak i chęci pomagania.2 Komentarze

Nowsza Starsza