Prokuratura potwierdza, trwa śledztwo w sprawie użytkowników sieci torrent


Prokuratura Okręgowa w Szczecinie potwierdza, że prowadzi postępowanie w sprawie nielegalnego rozpowszechniania filmu "Wkręceni". Policjanci zapukali już do kilkudziesięciu mieszkańców województwa, w tym również z naszego powiatu. 

O sprawie pisaliśmy tydzień temu w artykule Ściągałeś filmy z sieci torrent? Policja może zabrać Twój komputer.

- 1 grudnia 2015 roku Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie mającej miejsce w okresie czerwca i lipca 2014 roku w Szczecinie oraz innych miejscowościach na terenie całego województwa zachodniopomorskiego rozpowszechniania, bez uprawnień utworu audiowizualnego pt. "Wkręceni" na szkodę Studio Interfilm sp. z o.o. - informuje Damian Kordykiewicz, rzecznik prokuratury.

Śledztwo obejmuje użytkowników internetu z naszego województwa, którzy używali programu Bittorent, w ramach którego doszło do ponad 2600 przypadków pozyskiwania filmu. Internautów odwiedza w ich domach policja, ich adresy są ustalane na podstawie adresu IP internetu, funkcjonariusze zabezpieczają sprzęt laptopy i komputery.

- Zabezpieczony sprzęt komputerowy zostanie zwrócony właścicielom po procesowych oględzinach i zabezpieczeniu materiału dowodowego. Z uwagi na charakter i dobro śledztwa nie udziela się dalszych informacji - dodaje Kordykiewicz.

Zwrot zarekwirowanego sprzętu komputerowego może trwań nawet kilkanaście miesięcy.
Redakcja

2 Komentarze

  1. Ktoś ma komputer za 5000 zł za kilkanaście miesięcy wart 500 zł. Parodia. Kto pokryje tą różnicę jeśli ktoś jest niewinny?

    OdpowiedzUsuń
  2. To się połasili na wybitne dzieło filmowe...

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza