Roman Czejarek również w Cedyni


Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Biblioteka Miejska w Cedyni zapraszają na spotkanie z Romanem Czejarkiem – dziennikarzem, znanym głosem radiowej „Jedynki” i „Lata z Radiem”. Spotkanie w Cedyni będzie wyjątkową okazją dla miłośników historii: wspólnie z naszym gościem przeniesiemy się czasie za sprawą unikatowej kolekcji starych fotografii, m.in. z albumu „Szczecin i okolice w obiektywie Maksa Dreblowa”.

Spotkanie autorskie poświęcone będzie również książkom m.in. "Kochane Lato z Radiem", "Sekrety Szczecina" i przewodnika: "Polska według Czejarka". Zapraszamy również ciekawych poznania kulis pracy w radiu i telewizji.

Roman Czejarek - dziennikarz, radiowiec, prezenter, konferansjer, publicysta, autor wielu publikacji. Przez 16 lat dziennikarz Pierwszego Programu Polskiego Radia. Szef "Czterech pór roku" i "Lata z Radiem", karierę rozpoczynał w Akademickim Radiu Pomorze.

Znany kolekcjoner starych pocztówek ze Szczecina i Pomorza Zachodniego. Autor wielu książek poświęconych dawnemu Szczecinowi, uhonorowany tytułem Ambasadora Szczecina. Od lat aktywnie zaangażowany w ratowanie i odbudowę zamku joannitów w Swobnicy.

W Telewizji Polskiej prowadził legendarne "Nocne rozmowy", można go było zobaczyć również w teleturnieju "Gilotyna" oraz w "Pytaniu na śniadanie" w TVP2. Zdobywca wielu nagród za najlepsze reportaże, słuchowiska oraz fotografie przyrody. Miłośnik dalekich podróży, należący do elitarnego grona zdobywców najgłębszego na świecie Kanionu Colca w Peru.

Autor kilkuset tekstów prasowych publikowanych w "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej", "Spotkaniach", "Wokandzie", "Super Expressie" i wielu innych tytułach ogólnopolskich, również w pismach specjalistycznych takich jak "Morza, statki i okręty", "Zabytki Heritage" oraz "Szczeciner".


POMORZE ZACHODNIE NA STAREJ FOTOGRAFII
06.10.2016r, czwartek, godzina 19.00
Sala refektarza Hotelu Klasztor w Cedyni, ul. Marii Konopnickiej 10
Wstęp wolny – ZAPRASZAMY
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza