Sebastian Chmara i Paweł Januszewski poprowadzili zajęcia z wychowania fizycznego w SP2 [foto] [video]


Sebastian Chmara i Paweł Januszewski odwiedzili dzisiaj (tj 13 pazdziernik) mury Chojeńskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Wszystko to za sprawą Leśnej Akademii Sportu w którym uczniów brali udział i zakwalifikowali się jako jedni z dziesięciu szkół w naszym województwie.

Pierwszym punktem programu była prezentacja obu panów. Akcja rozgrywała się na auli szkolnej. Uczniowie wówczas mieli okazję wysłuchać dokonań Sebastiana Chmary oraz Pawła Januszewskiego. Panowie również są ambasadorami projektu Leśnej Akademii Sportu.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami i ambasadorami projektu przenieśli się na salę gimnastyczne na której były sprawdzane umiejętności sportowe uczniów.
Ostatnim punktem było boisko sportowe na ulicy Orląt na którym uczniowie mogli wykazać się z biegów.


Sebastian Chmara to polski lekkoatleta, który specjalizował się w wieloboju. Jest trenerem oraz działaczem sportowym. Na swoim koncie ma wiele sportowych osiągnięć. Zdobył srebny medal w dziesięcioboju (1995r) cz też zajął pierwsze miejsce w halowych mistrzostwach świata w siedmioboju (1999r). 

Paweł Januszewski w 1998 na Mistrzostwach Europy zdobył złoty medal natomiast w roku 2002 wywalczył dla kraju brąz. Specjalizuje się w biegu na 400 m przez płotki. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza