Sobotni rajd rowerowy zakończył tegoroczny sezon [foto]


Ostatniego dnia października odbył się kończący projekt „Rowerem wszędzie…„ rajd rowerowy po ścieżkach gminy Trzcińsko Zdrój, sympatycy aktywnego wypoczynku mogli podziwiać piękne jesienne krajobrazy okolic Rosnowa, Gogolic i Trzcińska. Mimo nieciekawej aury rowerzyści nie zawiedli i wykonali zaplanowaną trasę. Nagrodą za trud było ognisko z kiełbaskami.
Rajd był podsumowaniem całorocznych eskapad rowerowych, których łącznie odbyło się sześć. Wzięli w nich udział nie tylko mieszkańcy gminy, ale także goście z innych miast i gmin, jak i rowerzyści z Holandii. W trakcie trwania wypraw byłą okazja do poznania interesujących miejsc całej gminy Trzcińsko – Zdrój, ponieważ rowerzyści odwiedzili wszystkie miejscowości gminy. 

Była to także fantastyczna okazja do zawarcia nowych znajomości, odświeżenia dawnych przyjaźni. Był to projekt łączący pokolenia, w poszczególnych rajdach brały udział zarówno starsi, jak i najmłodsi fani rowerowych wycieczek.

Zgodnie z listami obecności, te kilka wypraw zgromadziło ponad 200 osób, co jest wynikiem dobrym i nade wszystko pokazującym, że wśród mieszkańców gminy Trzcińsko, ale i nie tylko, jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy.

Głównym organizatorem większości rajdów było stowarzyszenie Twinning. Każdy jednak rajd odbył się we współpracy z innymi organizacjami działającymi w gminie, a więc Biblioteką Miejską, Stowarzyszeniem Dom z Sercem, Stowarzyszeniem na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju, Szkołą Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju. 

To także pozytywna wiadomość, ukazująca że coraz więcej osób dostrzega pozytywne skutki i potrzebę takiej współpracy.

Jak zapewniają organizatorzy, są już plany kolejnych wypraw na następny rok, zatem wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do współpracy w 2017 roku. 
Kontakt w sprawie rajdów za pośrednictwem Panów Leszka Lejmana i Piotra Przytuły, oraz poprzez mail infotz@o2.pl. Wszelkie propozycje udziału i tras mile widziane.


Prześlij komentarz

Nowsza Starsza