Takie okazy są prawdziwą rzadkością [foto]


Już kilka razy zdarzało nam się pisać o dosyć egzotycznych gatunkach zwierząt występujących w naszych lasach. Były wilki, jenoty a nawet żubr. Kilkanaście miesięcy temu zainteresowanie wzbudził również artykuł dotyczący dziwnego stworzenia, które było widziane przez kilka osób w tym samym miejscu. W lasach rozciągających się od Chojny w kierunku Cedyni możemy spotkać zwierzynę o nieco rzadziej spotykanym kolorze sierści.


Mowa tu o Danielu, to ssak z rodziny jeleniowatych. Samce nazywane bykami ważą nawet do 120 kg i osiągają długość ciała od 130 do 150 cm, samice (łanie) są znacznie mniejsze. Daniele mają najczęściej rudobrązowe ubarwienie, wyjątkiem są albinosy, ich sierść jest biała.


To nie pierwszy raz, kiedy udało nam się sfotografować taki okaz w naszym regionie. Albinosy mogą być porzucane przez stada, mogą mieć również problemy ze wzrokiem. Faktem jest, że pięknie wyglądają pośród jesiennych liści.
Redakcja

1 Komentarze

  1. W latach osiemdziesiątych, w lasach nadleśnictwa Mieszkowice było kilkadziesiąt sztuk białych danieli. O ile pamiętam zostały tutaj sprowadzone. Nie sądzę, by były to albinosy, raczej wynik jakiegoś eksperymentu hodowlanego. Do dzisiaj na tym terenie białe daniele zdarzają się stosunkowo często.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza