Uczniowie z Cedyni na rowerach świętowali Dzień bez Samochodu [foto]


Europejski Dzień bez Samochodu - to międzynarodowa kampania, świętowana corocznie 22 września, wieńcząca Tydzień Zrównoważonego Transportu. Uczniowie klas piątych i szóstych wybrali się na rajd rowerowy z Cedyni do Osinowa Dolnego. 

Po krótkiej odprawie grupa wyruszyła w trasę. Nad bezpieczeństwem młodych rowerzystów czuwali strażacy: Ryszard Kruszyński, Bogusław Mieczkowski, Damian Czerwiec, Józef Bartkowiak i Karolina Kubaj. Na miejscu wszyscy otrzymali wodę ufundowaną przez firmę Pol-Mark. Na uczniów czekało również ognisko z kiełbaskami i małym słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez strażaków.

Opiekunami rajdu byli: Angelika Hajdaś, Jolanta Trzópek, Iwona Górna i Marzena Kruszyńska. Krzysztof Chwesiuk w ekspresowym tępię usuwał usterki rowerów w trakcie rajdu.

Serdeczne podziękowania za wsparcie i zaangażowanie w akcję dla strażaków z OSP Cedynia, pań nauczycielek, pana Krzysztofa Chwesiuk, pani Emilii Peterman, pana Grzegorza Szablewskiego oraz firmie Pol-mark. Mamy nadzieję, że za rok również z nami będziecie.
Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza