Zbadaj swoje piersi, za darmo


Trwa październik – miesiąc walki z rakiem piersi. W tym czasie szczególnie warto zainteresować się tematem zdrowia kobiet. Przesyłam poniżej oraz w załączeniu materiały informacyjne związane z planowanym przyjazdem mammobusu w listopadzie. Bardzo proszę o pomoc w rozpropagowaniu informacji (przekazanie jej osobom, które mogą być zainteresowane akcją, Pracownikom, Wiernym), aby jak najwięcej Kobiet mogło skorzystać z badań.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.


LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:
- Mieszkowice – 3 listopada przy Przychodni Zdrowia, ul. Poniatowskiego 15
- Chojna – 4 listopada na Placu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, ul. Jagiellońska 12
- Gryfino – 9 i 10 listopada przy Przychodni Megamed, ul. Targowa 16
- Moryń – 14 listopada za Urzędem Miejskim, Plac Wolności 1
- Trzcińsko-Zdrój – 16 listopada przy Amfiteatrze

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Bezpłatne badania dla pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Na badania należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza