Bajkowa Wróżka w Szkole Podstawowej w Chojnie


We wtorek 8 listopada, Bajkowa Wróżka, która napisała list do wszystkich uczniów klas 0 – III Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie.

Wróżka zaprosiła wszystkich do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzień postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada. Każdy z nas będąc dzieckiem miał swoją ulubioną postać z bajki. Czy byli to bohaterowie baśni, opowiadań czy kreskówek – każdy z nich ma tego dnia święto.

Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest głównie w szkołach i przedszkolach. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Dzieci i nauczyciele, przebrani za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, uczestniczyli w niezwykłej zabawie, pełnej bajkowej muzyki, zagadek, gier i rebusów.

Nie zabrakło też tańców we wspaniałej rodzinnej atmosferze. Bibliotekowe Wróżki pani Honorata Walorska i Jolanta Janiszewska oraz Bajkopisarz, pan Przemysław Tylus bardzo dziękują wszystkim za mile spędzony czas i serdeczne uśmiechy, szczególnie paniom: Monice Szkieli i Jolancie Łosowskiej, dzięki którym szkolna aula wyglądała niezwykle bajkowo.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza