Enea modernizuje sieć energetyczną, również w powiecie gryfińskim


Enea Operator rozwija i modernizuje swoją sieć elektroenergetyczną. Obecnie na terenie Szczecina i okolic, w tym również w naszym powiecie, firma realizuje inwestycję sieciową, której wartość przekracza 129,5 mln złotych. 

- (...) To kolejny duży krok zwiększający bezpieczeństwo energetyczne w województwie zachodniopomorskim. (...) W województwie zachodniopomorskim w pierwszej połowie grudnia uroczyście otwarte zostaną również cztery Główne Punkty Zasilające, które znacząco wpłyną na poprawę bezpieczeństwa energetycznego w regionie - informuje Danuta Tabaka, rzecznik prasowy firmy Enea Operator. 

Linie wysokiego napięcia relacji Dolna Odra – Widuchowa – Chojna, o łącznej długości prawie 33 kilometrów, zostały dostosowane do temperatury pracy przewodów 80°C. 
Zakres prac obejmował również regulację tzw. zwisów i naprężeń w sekcjach oraz skablowanie wszystkich linii napowietrznych średniego oraz niskiego napięcia, krzyżujących się z przebudowywanymi liniami napowietrznymi 110 kV. Wykonawcą inwestycji, które odebrane zostały na przełomie września i października, jest konsorcjum firm ZPUE ENMOC oraz Energotelprojekt. Skutkiem realizacji inwestycji, o wartości prawie 2 mln zł, jest zwiększenie możliwości wyprowadzeń mocy z Elektrowni Dolna Odra.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza