Święto Niepodległości w Chojnie [foto] [video]


98. lat temu po 123 latach niewoli wolna Rzeczpospolita znowu pojawiła się na mapach Europy. Ziściły się marzenia Polaków urodzonych i wychowanych pod zaborami, naród polski mógł wreszcie sam stanowić o sobie oraz o przyszłości kolejnych pokoleń - tymi słowami rozpoczął swoje przemówienie burmistrz Chojny Adam Fedorowicz. 
Uroczystości w Chojnie miały jak co roku podniosły charakter. W południe w kościele p. w. Świętej Trójcy odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny, następnie poczty sztandarowe, delegacje i mieszkańcy przemaszerowali na Plac Konstytucji 3 Maja. Odśpiewano hymn państwowy i złożono kwiaty pod pomnikiem.

Kolejna część chojeńskiego Święta Niepodległości miała miejsce w sali widowiskowej Centrum Kultury gdzie odbył się montaż słowno - muzyczny  pt. "Jeszcze jeden listopad" oraz koncert laureatów Przeglądu Pieśni Patriotycznych.Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

W ramach obchodów Święta Niepodległości w minionym tygodniu odbył się szereg innych wydarzeń, o których pisaliśmy w artykułach: 

Konkurs pieśni patriotycznych i żołnierskich
Śpiewali patriotyczne piosenki
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza