Niebezpieczna droga do przychodni w TVP [video]


Po naszej publikacji tematem braku przejścia dla pieszych w okolicach nowej siedziby przychodni "Salus" zainteresowała się Telewizja Polska. 

O problemach pacjentów informowaliśmy w artykule Tu może dojść do tragedii, pacjenci mają problem z dostaniem się do przychodni. O interwencję w tej sprawie zwrócił się do nas udziałowiec spółki "Salus" Sławomir Konieczny.

O wykonanie przejść dla pieszych od wielu miesięcy zabiega Urząd Miejski. W 2015 roku, gdy remontowane były drogi krajowej w Chojnie, w sprawie przejść interweniował radny powiatowy Paweł Sławiński, padła propozycja aby "pasy" zlokalizować przy dyskoncie Netto, w miejscu gdzie znajdują się aktualnie wysepki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad była jednak nie ugięta.

Przejście dla pieszych może powstać jedynie kosztem już istniejącego. Drogowcy zastanawiają się nad kilkoma rozwiązaniami. Reportaż telewizji TVP Szczecin został wyemitowany w czwartek 5 stycznia w programie informacyjnym Kronika.


fot. TVP Szczecin
Redakcja

15 Komentarze

 1. Bo ciężko przejść się 200 metrów dalej jest przejście dla pieszych ale poco lepiej pchać się pod samochód bo minutę szybciej się będzie w netto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuje przejść tę odległość z dzieckiem w foteliku samochodowym przewieszonym przez ramię, lub o kulach z gipsem od uda po czubki palców...

   Usuń
 2. ...ale tak nawiasem tj prywatny parking Netto anie jakieś służby zdrowia! a i jeszcze jedno ubiegajcie się również o parking dla karetek pod tymże prywatnym sklepem! :D Netto powinno za parking kasować...

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeciez mozna postawic samochod na Jagiellonskiej i w 10 sekund przejsc przez park i byc w przychodni. Bezpiecznie i bez przechodzenia przez ulice. I tak jak ktos powiedzial - parking pod Netto chyba nalezy do tej sieci a nie przychodni

  OdpowiedzUsuń
 4. Komentarze wyżej piszą pewnie same młode osoby , jestem ciekawa jak będziecie komentować taki artykuł za jakieś 30-40 lat:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale przecież problemem jest brak parkingu przy przychodni, a nie trzypasmowa jezdnia do pokonania. Wcześniej pacjenci korzystali z parkingu Premier Cru, a teraz mają korzystać z parkingu Netto. Może by tak lekarze nie zajmowali miejsc parkingowych zlokalizowanych za przychodnią, a udostępnili je pacjentom.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bezczelność salus nie zna granic, kupił budynek prawie gotowy za pół darmo bez parkingu i jeszcze chcę przejście dla pieszych do cudzego ,powiedzcie czy to normalne ???Ciekawe jak to wygląda prawnie czy przeciętny Kowalski nie wielki Wolfson mógł by otworzyć coś takiego bez parkingu?!Jeszcze poszli z tym do telewizji ,dlaczego nie wcześniej przecież przed kupnem przejścia też nie było.Widocznie parking pod netto dla pana Wolfsona to dary losu .Kupując nie martwili się o bezpieczęństwo ludzi teraz się martwią.Logicznie myśląc powinni mieć pretęsję do samych siebie dlaczego kupiliśmy budynek bez parkingu i przejścia dla pieszych do cudzego parkingu .Czekam na odpowiedzi !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentarz przedstawiający całą sytuację idealnie. Bezczelność maksymalna.

   Usuń
 7. Niech pan doktor powie jaki jest bezczelny wobec nie swoich pacjentów ale jego jak są chorzy to inny musi przyjąć nawet z ospa odsyła bo nie jego dla mnie to nie lekarz tylko gbur

  OdpowiedzUsuń
 8. Co za łeb robi przychodnie bez parkingu dla pacjentów. A po drugie połowa lekarzy tam to chamy które nie udzielają pomocy . Pewnego dnia poparzyłem twarz żaden mnie nie opatrzył tylko wysłali mnie na pogotowie a tam z powrotem do przychodni i tak mi kur... pomogli musiałem pójść do prywatnego lekarza i mnie opatrzył. I po h.. tu płacić na tych darmozjadów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie rzeczy to tylko w Naszej Ukochanej miejscowości, chwała za nowy ośrodek leczenia pacjentów, ale o ile wiem takie miejsca są licznie odwiedzane przez pacjentów, nie będę wchodził w szczegóły lokalizacji ośrodka zdrowia etc., pytanie: a gdzie są miejsca parkingowe ??? proponuję aby „nowo powstały ośrodek zdrowia” sfinansował budowę takiego przejścia dla pieszych wraz z wykonaniem wyspy dla pieszych i w miarę możliwości dodatkowych miejsc parkingowych przy ośrodku zdrowia a może tak sygnalizacja świetlna ?? - poniosło mnie a jak nie to Prawo O Ruchu Drogowym –ruch pieszych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wyciąć troche drzew w tym parku obok ,położyć kostkę brukową i problem parkingu rozwiązany .

  OdpowiedzUsuń
 11. Przecież przychodnia w tym miejscu działa już od kilkudziesięciu lat, zmienił się tylko podmiot, który ją prowadzi, więc nie rozumiem skąd teraz taka troska o pacjentów? Do tej pory wszystko było w porządku?

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza