Niedoszły szpital w Chojnie sprzedany


Znalazł się chętny na zakup niedoszłego szpitala przy ulicy Ogrodowej w Chojnie. Obiekt został sprzedany w ramach przetargu za ponad 1 mln 100 tys. złotych. 

To był czwarty przetarg na sprzedaż nieruchomości zabudowanej trzema budynkami. Budynek główny jest podpiwniczony, składa się z dwóch kondygnacji i poddasza, powierzchnia zabudowy to 1173 metry kwadratowe. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich budynków to 2149 metrów kwadratowych. Powierzchnia działki wynosi 1,7073 ha.

Od wielu lat nie było pomysłu na zagospodarowanie obiektu, kilka razy próbowano go sprzedać. Działka w samym centrum miasta jest atrakcyjna, jednak rozebranie tak dużego budynku to kosztowna operacja. 

Przetarg został rozstrzygnięty w czwartek 26 stycznia. Na ogłoszenie oficjalnych wyników musimy jednak poczekać do czwartku 2 lutego. Urząd Gminy nie udziela żadnych informacji na temat transakcji, jest to spowodowane 7 dniowym terminem podczas którego zainteresowane podmioty mogą złożyć zażalenie. 

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, gmina sprzedała nieruchomość za 1 mln 111 tys. złotych., jej nabywcą został inwestor z okolic Szczecina, który być może chce tam prowadzić działalność medyczną. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza