Tu może dojść do tragedii, pacjenci mają problem z dostaniem się do przychodni [video]


Pacjenci mają problem z dostaniem się do przychodni zdrowia w Chojnie. Chorzy muszą pokonać trzypasmową jezdnię, najbliższe przejście dla pieszych znajduje się dopiero kilkadziesiąt metrów dalej. 

Od 2 stycznia lekarze rodzinni z przychodni Salus przyjmują w nowym budynku, dawnej przychodni kolejowej. Pacjenci chwalą obiekt, jednak dostanie się do niego sprawia problem.

- Napisaliśmy dwa pisma do rady gminy, do pana burmistrza, że w związku z przenosinami naszej przychodni żeby oni wystąpili o możliwość przejścia pomiędzy parkingiem Netto a naszej przychodni, jesteśmy trochę rozczarowani bo nie otrzymaliśmy odpowiedzi - mówi nam lekarz Sławomir Konieczny  i dodaje - jak widzę osoby starsze przeskakujące przez tą ulicę, to drżę aby tylko nie było wypadku. 
Ulica Kościuszki przy której znajduje się przychodnia to odcinek drogi krajowej nr 31, trasa jest ruchliwa, jest tu dyskont spożywczy, punkty usługowe, a na dodatek to droga wyjazdowa w kierunku Mieszkowic i obwodnicy miasta. Wcześniej w tym miejscu dochodziło do kolizji i potrąceń.

Od kilku miesięcy trwa wymiana korespondencji pomiędzy Urzędem Miejskim w Chojnie a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

- W sprawie tej wiemy, że już jest rozpatrywana, ponieważ kontaktowała się z nami dyrekcja (GDDKiA - red.) za pośrednictwem przedstawicieli z rejonu w Lipianach (...) Temat też pojawiał się w związku z przebudową ulicy Kościuszki, gmina Chojna występowała o nowe przejście zlikwidowane przy starej przychodni i zrobienie nowego w okolicach obecnej. Niestety generalna dyrekcja jest nieprzychylnie nastawiona na powstanie przejścia w tym miejscu (...) otrzymaliśmy odpowiedź, że w tym miejscu nie wyznaczą przejścia dla pieszych, przejście ma zostać wyznaczone w okolicach starej przychodni Salus - tłumaczy nam Dariusz Skrycki, podinspektor ds. drogownictwa i ruchu drogowego w Urzędzie Miejskim w Chojnie.

Tematem zajęliśmy się na prośbę przychodni Salus.
Redakcja

27 Komentarze

 1. Kiedy bedzie tragedia wtedy psy będą wieszać na kierowcach .

  OdpowiedzUsuń
 2. To są urzędnicy z Chojny. Rozbrajająca jest działalność Pana, który w Chojnie rządzi. Wysłał pismo i koniec, za nic nie odpowiada. I za to on dostaje pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
 3. Salus to przecież prywatna przychodnia to, dlaczego nie zapewniła parkingu dla swoich pacjentów żeby nie musieli parkować pokątnie pod Neto.

  OdpowiedzUsuń
 4. białe=czarne... :DDD ta sama mafia... :D mogli sobie kupić działkę z parkingiem... a nie teraz udawać niewiniątka, że nie wiedziałem o zagrożeniach związanych z usytuowaniem... a ciemny naród to kupi i jeszcze przy klaszcze jak u Rubika! hehehe

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę ze w Chojnie to sami samobójcy i najważniejsze dla Was to wylewanie jadu, a nie logiczne myślenie. Chyba lepiej dojść do pasów i zachować życie, niż lecieć jak indyk bez głowy przez szeroka jezdnie�� Przecież tu chodzi o życie i zdrowie�� Ludzie zacznijcie używać mózgu, zamiast wylewać w necie swoje frustracje i pseudomądrości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przecież można przejść wcześniej,skąd byśmy szli czy od baszty czy od starej przychodni są pasy .Po drugie Salus to prywatna firma ,pomyślcie kiedy wy byście otwierali lub budowali sklep to żądali byście od miasta przejścia dla pieszych jak robi to salus ,przecież do sklepu też chodzą starsze osoby i niepełnosprawni to może zróbmy przejścia dla każdego sklepu albo instytucji publicznej??Po 3 nie dziwię się że burmistrz nie odpowiada na takie nie sensowne listy!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę nie porównywać sklepu do przychodni .Jak się człowiek gorzej czuje ,to nie biega na zakupy,tylko idzie do lekarza,i to dojście do przychodni trzeba jak najbardziej mu ułatwić.Czy była tu mowa o burmistrzu? Raczej nie. P.burmistrz niewiele się ostatnio wypowiada.

   Usuń
  2. Wiem sklep np. spożywczy napewno jest ważniejszy od waszej przychodni prywatnej!!!!Proszę czytać artykuły ze zrozumieniem bo szkoda słów !

   Usuń
  3. a coś ty się uczepiła tego prywatnego

   Usuń
 7. Po kiego grzyba robić przejście w miejscu gdzie jest ono mniej potrzebne.Jest ogromna potrzeba zrobienia go tuż przy nowej przychodni,to niech się Pan S. przyłoży do pracy i zrobi coś jeszcze poza pokazywaniem pisma sprzed kilku miesięcy.Do tragedii może dojść szybciej niż się nam wydaje.Bezradność urzędnika jest powalająca.Jak tego wywiadu słucham ,to zastanawiam się gdzie my żyjemy ?? Lekarze w końcu postarali się (prawdopodobnie bez żadnej pomocy urzędników),mamy dość fajną przychodnię,a Pan z urzędu takie teksty tu nam wciska.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie wina gminy, ewidentnie widać że problem mają ludzie z dróg krajowych

   Usuń
 8. Ustawa reguluje minimalne odległości pomiędzy przejsciami na drogach krajowych, więc nie może ono być tam gdzie się chce. Aby mogło powstać w tym miejscu będzie zapewne konieczne zlikwidowanie przejść na wysokości kościoła czy wopu, i też odezwą się głosy niezadowolenia. "Własne" przejście zapewne na Kościuszki chciała by apteka, imperium, netto no i chłopcy z parku :))))

  OdpowiedzUsuń
 9. Ulica Jagiellońska jest "nafaszerowana" przejściami i nikomu to nie przeszkadza.Policzcie sobie ile tam jest przejść od banku do policji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. inna klasa drogi matematyku. Jagiellońska to ulica powiatowa a Kościuszki to droga krajowa

   Usuń
 10. Przy starej przychodni tez ludzie przechodzili przez jezdnie bez pasow ... Mlody przebiegl szybko ale starsi ludzie juz takiej sprawnosci nie maja.Oby przy nowej przychodni byly pasy

  OdpowiedzUsuń
 11. proponuję pikietę pod przychodnią, tvn i może to coś pomoże ??????

  OdpowiedzUsuń
 12. Przychodnia bez parkingu.Ło matko boska jak tak mogą. W inych miastach to mają... tylko w Chojnie bida.Bo co tu dużo szukać w Gryfinie pod szpitalem to parking ,że ho ho!!! a pod Intermedem to nawet tiRAMI można parkować (zabawkowymi), szpital Arkońska, hektary parkingu, A Unia Lubelska co z tego że ma parking. jak przez ulicę trzeba przejść, a przydałoby się podjechać pod samą bramę przynajmniej, e co tam bramę lepiej jakby się do budynku wjechało samochodem. Jednym słowem w dupie się wam ludziska poprzewracało z tego dobrobytu. Może trzeba wyleźć od czasu do czasu poza Chojnę i zobaczyć jak żyją ludzie gdzie indziej, a tu leniwcom nie chce się 50 metrów ruszyć do przejścia, bo o ile zrozumiałem to CHORĄ babcię czy dziadka można wysadzić pod samiutką przychodnią, gdzie przygotowano miejsce do zatrzymania się na tę okoliczność.

  OdpowiedzUsuń
 13. Sa pasy koło wopu..przeciesz to kilka metrow od przychodni,nie robcie parodii.przejšcie naprzeciw sklepu rybnego też jest 5 minut parkiem I jestešmy u lekarza.szybko I bezpiecznie☺.pozdrawiam leni ktòrm nie chce sie za daleko (blisko) chodzic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, co powiesz jak będziesz miał chore dziecko z gorączką i będziesz szukał parkingu po całym mieście wtenczas pierwszy podejmiesz dyskusją gdzie jest parking. A przychodnia bez parkingu to raczej traktowanie pacjentów jak zło konieczne.

   Usuń
 14. Ten urzędnik nie daje sobie rady,jest mało operatywny i dawno powinien go ktoś zastąpić Czy szef nie widzi tego od kilku lat.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten urzędnik nie daje sobie rady,nie jest operatywny.Dawno powinien go ktoś zastąpić Czy szef nie widzi tego od kilku lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Dariusz to bardzo kompetentna osoba z dużą wiedzą.

   Usuń
  2. To dlaczego on plecie takie głupstwa, jeśli jest tak kompetentny. Już miałem z nim kontakt.

   Usuń
  3. Mało operatywny i nie kompetentny to jest salus pokazał gdzie ma pacjenta kupując budynek za pół darmo bez parkingu.Pan Wolfson właściciel tej że placówki jak i wiele innych w całym kraju jest na tyle bogaty że bez problemu wybudował by to w innym miejscu ale po co przecież daje usługi starszym i chorym więc mogą drałować z pod netto ,a te dwa miejsca parkingowe przy wejściu są zrobione na odczep się tylko żeby ruszyła działalność nie dla waszej wygody ludzie !!Pamietajcie że dla żyda nie liczy się nic poza zyskiem i wyzyskiem!!!

   Usuń
  4. a jakim prawem ten cały Pan Dariusz zajmuje się w godzinach pracy prywatnymi sprawami spółki SALUS. To Salus powinien zlecić jakiemuś specjaliście od inżynierii ruchu drogowego przeprowadzenie konsultacji w sprawie lokalizacji przejścia dla pieszych w jednostkach opiniujących i zatwierdzających takie zmiany na drogach krajowych.

   Usuń
 16. Czyżby mało pacjentów zapisało się na odrzańską i trzeba atakować salusa , a tam na odrzańskiej parking ,że ho ho aż na 6 samochodów z tyłu ,żeby tam się dostać trzeba przebiec przez ruchliwą jezdnię ,przejścia dla pieszych tam nie uświadczysz ,ale liczy się dla nich tylko szmal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tematem zajęliśmy się na prośbę przychodni Salus.

   Usuń
Nowsza Starsza